חיסון משושה לגורים -עד איזה גיל אפשר לתת להם חיסון

dog-91765_640

בדומה לילדים קטנים, גם חיסונים לגורי כלבים, הם משהו אשר יש צורך לבצעו באופן סדיר ומוקפד. חיסון הנעשה לכלב, מכיל בין היתר חיידקים מוחלשים, אשר תפקידם הוא ללמד את תאי החיסון של הכלב, מאילו חיידקים או ווירוסים עליהם להישמר.

מהי תולעת לב אצל כלבים 

כאשר הגור שלכם הוא בסביבות גיל ה 12 עד 16 שבועות, דברו עם הווטרינר שלכם על  התחלת חיסונים הקשורים במניעת תולעת לב. למרות שאין ממש חיסון למצב זה, ניתן למנוע אותו באמצעות תרופות רגילות.

תולעים אלו, נדבקים בצד ימין של הלב ובעורקי הריאה (השולחות דם לריאות), אם כי הן יכולות לעבור דרך שאר חלקי הגוף ולעתים לפלוש לכבד ולכליות. אורכם של התולעים יכול להיות באורך של 14 סנטימטרים (!), ואם הם מכווצים זה בזה, הם חוסמים ופוגעים באיברים של הכלב. 

תסמינים להיווצרות מחלה אצל הכלב 

לעתים קרובות, זיהום חדש בכלבים, אינו גורם לתסמינים, אם כי כלבים בשלבים מאוחרים יותר של המחלה עלולים להשתעל, להחמיר את קצב האכילה, לאבד את התיאבון או להתקשות בנשימה. 

כלבים נגועים עלולים להתעייף לאחר פעילות גופנית קלה. בשונה מרוב התנאים המפורטים כאן, המועברים על ידי שתן, צואה ונוזלי גוף אחרים, תולעי לב מועברים על ידי יתושים. לכן האבחנה נעשית באמצעות בדיקת דם ולא בדיקת צואה.

שיעול מלונה – מה זה 

שיעול מלונה, הידוע גם בשם "טרכיאוברונכיטיס זיהומיות", מגיע כתוצאה מדלקת בדרכי הנשימה העליונות. דבר זה יכול להיגרם כתוצאה מזיהומי חיידקים, נגיפים או סיבות אחרות, כמו בורדטלה פרטוסיס בכלבים, ולעתים קרובות כרוך בזיהומים מרובים בו זמנית. 

בדרך כלל המחלה היא קלה, וגורמת להתפרצויות של שיעול קשה ויבש. לפעמים זה מספיק חמור כדי לעודד התכווצויות, יחד עם אובדן תיאבון. 

במקרים נדירים זה יכול להיות קטלני. זה מתפשט בקלות בין כלבים המוחזקים זה בזה, וזו הסיבה שהוא עובר במהירות דרך כלביות. בדרך כלל אין צורך באנטיביוטיקה, למעט במקרים כרוניים חמורים. מדכאי שיעול יכולים להפוך את המצב לטיפה טוב יותר.

לפרטים על מנוי לחיסונים לכלבים לחצו כאן!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »