בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה פנימית הנקראת הדיסק הבין חולייתי. הדיסק מחזיק את צורתו בכך שהוא נותן לו אפקט ריפוד.

דיסק צווארי בולט מעמוד השדרה כאשר הוא ארוך מכדי להיכנס לחוליות. הדיסק עלול לגרום לכאב ואי נוחות, שיכולים להיגרם ממגוון סיבות. לרוב, אלה כוללים:

הדיסק הצווארי בולט מהחוליות. הדיסק עשוי מרקמה רכה הנקראת דיסקים בין חולייתיים. הדיסק הצווארי ממוקם באזור הצוואר והוא מחובר לחוליות. ניתן להפריד את הדיסק הצווארי לשני חלקים – קדמי ואחורי. כאשר אדם יושב עם גב ישר, הדיסקים הללו נמצאים בדרך כלל במצב ניטרלי, המאפשר להם לנוע בחופשיות ולאפשר תנועה של עמוד השדרה.

אדם עלול גם לחוות כאב או אי נוחות כאשר הדיסקים הללו בולטים מעמוד השדרה, מה שיכול לנבוע ממספר סיבות. כאב זה יכול להיות תחושות צריבה או עקצוץ המורגשות בחלק של עמוד השדרה שבו הוא בולט משטח הגוף (הגב התחתון). כאב זה יכול להתרחש גם כאשר חלק זה של עמוד השדרה. 

איך מתמודדים עם פריצת דיסק צווארי? 

פריצת דיסק צווארי או בלט דיסק צווארי היא בעיה שכיחה מאוד שיכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים. קשה מאוד לזהות ולטפל בה בשלב מוקדם. מאמר זה יתמקד באיתור וטיפול בפריצת דיסק צווארי. כמו כן, יסבירו מהם התסמינים של פריצת דיסק צווארי, כיצד מטפלים בה ומהם סיכויי ההחלמה לאחר הטיפול.

בעוד פריצת דיסק צווארי היא אחד מסוגי כאבי הגב הנפוצים והרציניים ביותר, יש מעט מאוד דרכים להתמודד איתם. מאמר זה נועד להציג כמה מאפשרויות הטיפול הנפוצות ביותר עבור פריצת דיסק צווארי.

מתעניינים בטיפול כירופרקטי בפריצת דיסק? היכנסו >>

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »