כדאי לדעת: יתרונות האזרחות הפורטוגלית לישראלים

אזרחות הפורטוגלית לישראלים

בשנים האחרונות, שינתה ממשלת פורטוגל את מדיניות קבלת הדרכונים שלה מקצה לקצה ואפשרה לאזרחי מדינות שונות להוציא דרכון שהוא למעשה גם דרכון של האיחוד האירופי. כתיקון היסטורי של גירוש יהדות ספרד, מאפשרת כיום ממשלת פורטוגל גם לישראלים להנפיק את הדרכון ולמעשה כמעט כל מי שהוריו נולדו באחד ממדינות צפון אפריקה ומדינות ערב, זכאי לדרכון הנחשק. אם אתם רואים יותר ויותר ישראלים שמבקשים לממש את הזכאות הזו, חשוב לדעת שיש לכך סיבות טובות בהחלט. הנה כמה יתרונות משמעותיים ששווה לקחת בחשבון אם גם אתם שוקלים לנסות ולהנפיק דרכון.

עבודה ומגורים באירופה

כאמור, מדובר בדרכון של האיחוד האירופי, כך שמי שמחזיק בו זכאי לגור ולעבוד בכל מדינות האיחוד ולא רק בפורטוגל. אם האפשרות של מגורים ועבודה באירופה מעניינת אתכם, פנו לייעוץ של עורך דין לאזרחות פורטוגלית. נכון, לא כל מדינות אירופה מתפארות בכלכלה יציבה ובאפשרויות הכנסה טובות, אבל עדיין יש לא מעט מדינות שמאפשרות חיים של נוחות ורווחה כלכלית וזה בהחלט משתלם לאור יוקר המחייה הגבוה במדינת ישראל.

לימודים

יתרון משמעותי נוסף של דרכון פורטוגלי הוא העובדה כי הוא מקנה לישראלים המחזיקים בו את האפשרות ללימודים אקדמיים בכל מדינות אירופה. הסיבה שמדובר בדבר כל כך חשוב היא שקודם כל תנאי הקבלה למגוון מסלולי לימוד במוסדות מובילים הם הרבה יותר קלים ונגישים ממסלולים דומים כאן בארץ. לצד זאת, חשוב להבין כי הלימודים באירופה הם זולים משמעותית מהלימודים בישראל ולמעשה יש מדינות המאפשרות לסטודנטים ללמוד בחינם במוסדות מובילים ואפילו מציעות תכניות סבסוד ותמיכה לסטודנטים.

מעבר חופשי למדינות העולם

בעוד הדרכון הישראלי לא תמיד מאפשר כניסה למדינות שונות, עם דרכון אדום אירופי תוכלו להיכנס בקלות למגוון מדינות בעולם, מעבר למדינות האיחוד האירופי כמובן. כך למשל, מחזיקי דרכון אירופי יוכלו להנפיק ויזת תייר אוטומטית לארצות הברית, בעוד מחזיקי דרכון ישראלי יאלצו לעבור תהליך מפרך שעלול גם להסתיים בסירוב.

לסיכום, אין ספק כי יש יתרונות רבים לדרכון הפורטוגלי ואנו ממליצים לכל הישראליים הזכאים לממש את זכותם אליו בטרם המדיניות תשתנה.   

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »