5 טיפים להתגבר על פחד קהל לפני שאתם עולים לבמה

צריכים לדבר מול אנשים אחרים וחוששים מהתוצאה?

רוצים לדעת איך להתגבר על פחד קהל ? להלן מספר טיפים שיעזרו לכם >

חמישה טיפים שיעזרו לכם להתגבר על פחד קהל בקלות וביעילות

  1. תנשמו עמוק – לפעמים לא צריך יותר מדי אסטרטגיות מתוחכמות וחדשניות כדי להתגבר על פחד קהל , כל מה שצריך זה לעצום את העיניים למשך מספר רגעים בודדים, לנשום מספר נשימות עמוקות ולהירגע. בדרך זו אתם למעשה מתחילים לשלוח לגוף שלכם מסר שהמצב בטוח ושהוא יכול להירגע, מה שיעזור לכם להתמודד עם המטלה שניצבת לפניכם ביתר יעילות וקלות.
  2. תדמיינו את התרחיש הגרוע ביותר – למרות שתחילה זה נשמע כמו הטיפ הכי גרוע שאפשר ליישם, האמת היא שבאמצעות חשיבה על מה שעלול להשתבש, יש לכם הזדמנות דווקא להרגיע מעט את כל אותם רגשות שליליים של חרדה ופחד. הסיבה לכך היא שכאשר אתם מדמיינים תרחישים שליליים אפשריים, אתם יכולים לתכנן כיצד תגיבו אליהם, מה שמקנה לכם תחושת ביטחון רבה יותר.
  3. אל תילחמו בפחד – כאשר מדובר על פחדים וחרדות, פעמים רבות הפחד איננו מהפעולה עצמה של לעמוד מול אנשים ולדבר, אלא למעשה פחד שתחוו פחד בזמן שתהיו מול אנשים ותדברו. לכן לפעמים כל מה שצריכים לעשות על מנת להתגבר על פחד קהל זה פשוט לא להילחם בו מלכתחילה, אלא ללמוד פשוט לקבל את התחושות האלה כחלק טבעי מהתהליך.
  4. תערכו חזרות – לא לחינם אומרים שקשה באימונים, קל בקרב. כאשר אתם נרשמים אל לימודי דיבור מול קהל ובנוסף אתם עושים חזרות על החומר שאתם רוצים להעביר, יהיה לכם הרבה יותר קל להעביר אותו בזמן אמת.
  5. תיצרו קשר עם הקהל – על ידי יצירת קשר עם הקהל, גם אם תעשו טעות, היא תתקבל בהרבה יותר הבנה וחמלה.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »