על חוסן נפשי ותקופות קשות

החיים מורכבים מכל מיני תקופות. חלקם טובות, חלקן פחות, חלקן יפות חלקן פחות, חלקן קלות וחלקן מאתגרות. ממחקרים רבים עולה כי אנשים עם חוסן נפשי חזק וגבוה, מצליחים לצלוח תקופות לא פשוטות בצורה קלה ומהירה יותר בהשוואה לאלה שאין להם חוסן נפשי או שסובלים מחוסן נפשי לוקה בחסר. אדם עם חוסן נפשי הוא אדם שיכול להתמודד עם משברים, עם לחצים, עם דברים בלתי צפויים שהחיים מביאים איתם כמו למשל: הריון ולידה, מוות של אדם קרוב, מחלה, טראומה, תאונה או פציעה, הטרדה מינית ועוד. 

מה המשמעות העמוקה של חוסן נפשי

הכוונה היא ליכולת פסיכולוגית. אנשים עם חוסן נפשי לא רק יכולים להתמודד בצורה טובה עם מצבים מאתגרים ולא פשוטים שהחיים מביאים איתם, אלא הם גם לרוב אנשים גמישים יותר, חיוביים ואופטימיים יותר שיש להם מיומנויות חברתיות, רגשיות ומנטליות. חוסן נפשי הוא כמו שריר ולכן אפשר לעבוד ולחזק אותו. 

איך מטפחים ומחזקים חוסן נפשי

אחד הדברים שעוזרים בחיזוק חוסן נפשי הוא הצבת יעדים ומטרות. הצבת יעדים ולו הקטנים ביותר מעודדת אותנו ועוזרת לנו להתמודד עם כל מיני תהליכים ומצבים בדרך. בנוסף, חשוב לטפח חשיבה חיובית ולראות את החיים מנקודת מבט אובייקטיבית, כלומר לקחת דברים בפרופורציה ולסמוך על האינטואיציות שלנו. חשוב לשמור במהלך החיים על תקווה ועל מחשבה אופטימלית, למצוא את הדברים ואת הנקודות שעוזרים לנו במצבים קשים ולזכור שעל כל אדם בעולם עוברות תקופות קשות. חשוב להאמין בעצמנו, לזכור את החוזקות ואת היכולות שלנו ולהתנהל בעזרתם. אם נמצאים בתקופה קשה זו לא בושה לבקש עזרה ואפילו לפנות לטיפול שיעזור לנו לשמור ולטפח את החוסן הנפשי שצברנו. 

לפרטים נוספים בקרו באתר של מכון אדלר >>>

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »