דברים שחשוב לדעת לגבי שירותי סיעוד

שירותי סיעוד

כל אחד בכל גיל עשוי למצוא את עצמו במצב סיעודי. זה עשוי לקרות בגיל צעיר כאשר אדם עובר תאונה או מחלה קשה המותירים אותו מוגבל ומתקשה לטפל בעצמו וזה קורה באחוזים גבוהים בקרב בני הגיל המבוגר.

אנשים רבים שכאשר הם מגיעים לגיל מבוגר הם הופכים לסיעודיים. אנשים סיעודיים אלו אינם מסוגלים לבצע בכוחות עצמם פעולות יומיומיות בסיסיות או שהם זקוקים להשגחה צמודה בשל דמנציה (אלצהיימר).

ככל שמתבגרים עולים הסיכויים שאדם יזדקק לעזרה לפחות באחת מפעולות היומיום כאשר הוא אינו מסוגל לבצעה בכוחות עצמו.

כאשר אדם הופך לסיעודי הוא זקוק לשירותי סיעוד.

מה חשוב לדעת כאשר באים לבחור שירותי סיעוד?

לפני הכול חשוב לברר האם האדם אכן זכאי מבחינה חוקית לקבל שירותי סיעוד. כלומר, במילים אחרות, האם הביטוח הלאומי יכיר במצבו של הקשיש או של המוגבל והוא יממן את עלויות הטיפול. לאחר שבדקנו את הנושא הזה, אנחנו יכולים להתקדם הלאה ולבדוק מה מציעות חברות הסיעוד.

חברת סיעוד שתעניק טיפול מושלם

חשוב לבחור את חברת הסיעוד מתוך בחינה לעומק של האפשרויות השונות עם הקפדה על כך כי החברה אכן תענה על כל הצרכים ועל כל הדרישות שיש לנו מחברת הסיעוד.

אם מדובר בחברת סיעוד שאנחנו מחפשים עבור ההורים המתבגרים, אנחנו רוצים להיות בטוחים כי המטפל יעניק להם את הטיפול הכי מסור, הכי אמין תוך שהוא יעניק את התחושה הכי נעימה להורה הסיעודי גם אם מדובר על שירות של אחות פרטית לאחר ניתוח. יותר מידי סיפורים קשים שמענו על מטפלים שהתעללו במטופלים שלהם ורק כאשר הילדים הגיעו לבקר הם עטו על עצמם ארשת ידידותית וחייכנית על מנת לשכנע את הילדים כי הם מעניקים טיפול מסור מאוד להוריהם.

במקרים אשר בהם ההורים לא מסוגלים לדווח על הנעשה אתם כאשר המטפל נמצא אתם לבדם, חשוב מאוד לבקר בשעות לא צפויות ולהפתיע את המטפל ביקורת פתע. באופן כזה אפשר יהיה לגלות תופעות בעייתיות שונות כמו הזנחה של הקשיש, אי התייחסות אל הבקשות שלו וכדומה.

מדובר בנושא רגיש ועדין וחשוב לתת את הדעת בבחירה נכונה של החברה הנכונה והמטפל הנכון!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »