גמלת סיעוד – למי זה מגיע?

יש גמלאות שונות שמתאימות למצבים בריאותיים המאפיינים בעיקר קשישים, אך גם חולים או מוגבלים בגילאים מוקדמים יותר. גמלת הסיעוד מיסודה נועדה להועיל לקשיש ולהקל מעליו את שגרת החיים המוגבלת שלו. וזאת על ידי קצבה חודשית קבועה שתוכל לממן עזרה חיצונית. במקרים אחרים יקבל הקשיש עזרה במקום קצבה כספית.

למי מגיע לקבל גמלת סיעוד?

יש כללים שקובעים מי זכאי לקבל גמלת סיעוד. כמו כן מפרטים הכללים הללו מהו סכום הקצבה שמגיע לקשיש לקבל. כדי להגיש תביעה לגמלת סיעוד ביטוח לאומי ולקבל את מלוא הסכומים שניתן לקבל, צריך לעבור מבחן מנטל. המבחן הזה בוחן את הקשיש ואת היכולות הנוכחיות שלו. וזאת כדי לקבוע מהי העזרה הנחוצה לו על מנת להמשיך לחיות את חיי היום יום שלו בביתו. האם הוא זקוק לעזרה רציפה לכל אורך שעות היממה? האם הוא זקוק לאח שיבקר אותו לביצוע פעולות נחוצות בשגרה? ככל שהקשיש במצב גופני ירוד יותר, או שהיכולת הקוגניטיבית שלו פגועה – כך הוא יהיה זכאי לעזרה רבה יותר.

כיצד נמצה את הזכויות?

לא תמיד נוכל למצות את הזכויות שלנו. כי חברות הביטוח לא ששות אלי מציאה, ולא ממתינות לנו עם הכסף שמגיע לנו ביד… מה עושים? לא כל כך מורכב. פונים אל עו"ד תביעות סיעוד גלעד רמתי. מלבד לעובדה שהוא מכיר את החוקים בתחום, והוא יודע מה באמת מגיע לנו, יש לו גם ניסיון רב מול חברות הביטוח. דבר שמקנה לו נקודות זכות לאורך ההתנהלות מולם. בעזרתו ניתן לקבל גמלה גבוהה יותר, ולקבוע את רמת המוגבלות לפי המצב כמות שהוא. התכלית של התהליך הזה תושג במלואו אם נפעל לפי ההנחיות ונדאג כי הקשיש ידע כיצד להתנהג במבחן.

Comments are Disabled