גמלת סיעוד – למי זה מגיע?

גמלת סיעוד

יש גמלאות שונות שמתאימות למצבים בריאותיים המאפיינים בעיקר קשישים, אך גם חולים או מוגבלים בגילאים מוקדמים יותר. גמלת הסיעוד מיסודה נועדה להועיל לקשיש ולהקל מעליו את שגרת החיים המוגבלת שלו. וזאת על ידי קצבה חודשית קבועה שתוכל לממן עזרה חיצונית. במקרים אחרים יקבל הקשיש עזרה במקום קצבה כספית.

למי מגיע לקבל גמלת סיעוד?

יש כללים שקובעים מי זכאי לקבל גמלת סיעוד. כמו כן מפרטים הכללים הללו מהו סכום הקצבה שמגיע לקשיש לקבל. כדי להגיש תביעה לגמלת סיעוד ביטוח לאומי ולקבל את מלוא הסכומים שניתן לקבל, צריך לעבור מבחן מנטל. המבחן הזה בוחן את הקשיש ואת היכולות הנוכחיות שלו. וזאת כדי לקבוע מהי העזרה הנחוצה לו על מנת להמשיך לחיות את חיי היום יום שלו בביתו. האם הוא זקוק לעזרה רציפה לכל אורך שעות היממה? האם הוא זקוק לאח שיבקר אותו לביצוע פעולות נחוצות בשגרה? ככל שהקשיש במצב גופני ירוד יותר, או שהיכולת הקוגניטיבית שלו פגועה – כך הוא יהיה זכאי לעזרה רבה יותר.

כיצד נמצה את הזכויות?

לא תמיד נוכל למצות את הזכויות שלנו. כי חברות הביטוח לא ששות אלי מציאה, ולא ממתינות לנו עם הכסף שמגיע לנו ביד… מה עושים? לא כל כך מורכב. פונים אל עו"ד תביעות סיעוד גלעד רמתי. מלבד לעובדה שהוא מכיר את החוקים בתחום, והוא יודע מה באמת מגיע לנו, יש לו גם ניסיון רב מול חברות הביטוח. דבר שמקנה לו נקודות זכות לאורך ההתנהלות מולם. בעזרתו ניתן לקבל גמלה גבוהה יותר, ולקבוע את רמת המוגבלות לפי המצב כמות שהוא. התכלית של התהליך הזה תושג במלואו אם נפעל לפי ההנחיות ונדאג כי הקשיש ידע כיצד להתנהג במבחן.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »