האם שיטת NLP מועילה?

שיטת NLP

יש כל כך הרבה שיטות ודרכים לעבוד על נפש האדם, לקדם את המטרות שלו ולסייע לו להתמודד עם המצוקות, עם הנפש ועם היעדים שקשים להשגה עבורו בשלב הנוכחי שלו. אחת השיטות הרווחות כיום מוכרת בשם NLP. שיטה זו היא בעצם הגרסה העכשווית לשימוש בדמיון מודרך לצורך השגת מטרות שונות. השיטה נשענת על טכניקות מגוונות של דמיון מודרך מסוגים שונים, במטרה להצעיד את המטופל לעבר מטרות ויעדים תוך שהוא נעזר בכוח הדמיון שלו.

תוצאות בשטח, האם קיימות?

כל אחד רוצה לבחור את שיטת העבודה והטיפול לפי אחוזי ההצלחה והתוצאות בשטח. לשם כך הוא יוצא לזירה ושואל האם אימון אישי בשיטת NLP מועילה? האם יש לשיטה תוצאות מוכחות? האם ניתן להתגבר על קשיים, להשיג מטרות ולפתור בעיות באמצעות השיטה? האם היא מתאימה כעת ספציפית לאתגר שעומד לפתחנו? למעשה לא תמיד אפשר לדעת בוודאות מראש האם השיטה מתאימה והאם היא עומדת לתת לנו פתרון. כי כל אדם שונה כל כך מרעהו, כל אחד בעל נפש אחרת ובכל התמודדות אנו נמצא את הפתרון שלנו במקום אחר, אצל מטפל שונה או בשיטה אחרת. כך שאין כלל אחיד ותוצאות מובטחות באף שיטה שהיא.

לברר ולבחור את השיטה שמתאימה לי

בכל מקרה שהוא חשוב שנברר היטב ונבדוק איזו שיטה עשויה להתאים לנו לפי המקרה הספציפי מולו אנו ניצבים. ללמוד על השיטות השונות שמוצעות, ללבן עם עצמנו מה אנו מצפים ומה אנו רוצים להשיג ואיזו שיטה מבין המוצעות בפנינו תהיה המנצחת. בהחלט יתכן שתסיקו ששיטת NLP זו תהיה השיטה היעילה שתבנה לנו את הגשר דרכו נוכל לצלוח אתגרים ולקצור הצלחות שאנו מייחלים להם ורוצים להשיג אותם!

> קראו גם על ייעוץ לקריירה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »