רפואה משלימה בשנת 2020 – מדוע היא כל כך פופולארית?

רפואה משלימה בשנת 2020

כאשר התחילו עם טיפולים אלטרנטיביים בישראל, היו רבים שטענו שלא מדובר בטיפולים אמיתיים ולכן אין סיבה וצורך לתת להם מקום. רבים סברו שטיפולים מסוג זה, יכולים רק לפגוע במטופלים, והמטפלים גורמים להם להאמין שהטיפולים יכולים לעזור, בזמן שאין שום הוכחה אמיתית לכך. 

היום בשנת 2020, אנחנו יודעים שרפואה משלימה הוא תחום מאוד משמעותי שכולל בארגז הכלים שלו הרבה מאוד אפשרויות טיפול שונות, אשר יכולות להטיב עם המטופלים, בין אם הם ילדים ובין אם הם מבוגרים. לכן, אנחנו יכולים גם למצוא הרבה מאוד מקומות שמציעים טיפולי רפואה אלטרנטיבית / משלימה, לא רק מרכזים וקליניקות שקשורים לתחום זה באופן בלעדי, אלא גם מרכזים ובתי חולים, אשר באופן רגיל מציעים טיפולים קונבנציונאליים, רגילים. גם שם, מציעים היום טיפולים ברפואה משלימה. 

חשוב להדגיש, המצב הזה איננו ייחודי לישראל. בכל העולם היום משתמשים בטיפולים של רפואה משלימה לצד טיפולים רגילים. בכל העולם מעודדים טיפולי רפואה משלימה ובהרבה מקרים משלבים טיפולים אלו כחלק בלתי נפרד מהטיפול, בין אם זה בבתי חולים, בין אם זה במרכזי שיקום, קבוצות ספורט, בתי ספר ועוד. 

מדוע התחום של רפואה משלימה מצליח ב-2020? 

יש לכך שלושה הסברים עיקריים. ראשית, מדובר על תחום מאוד רחב ומגוון. לצד טיפולים שייתכן וייראו לא בהכרח קשורים או שייכים, אפשר למצוא הרבה מאוד כלים שיש בהם שימוש רציני ומשמעותי. בין אם זה לגוף ובין אם זה לנפש. 

הסבר שני הוא, העולם של רפואה קונבנציונאלית לא תמיד נותן פתרונות אמיתיים, שימושיים. זה נכון לגבי מצבים פיזיים, זה נכון לגבי מצבים נפשיים, זה בוודאי נכון בקרב אנשים שניסו את כל האפשרויות ולא מצאו פתרון. לעומת זאת, רפואה משלימה (כמו דיקור אינטגרטיבי) יכולה לספק מגוון רחב של פתרונות יעילים ונוחים. 

ההסבר השלישי הוא, הבנה שהרבה מאוד בעיות נגרמות באמת כתוצאה מסיבות של חרדה, מתח או מצבים נפשיים אחרים שדורשים התייחסות בשביל לטפל במצב פיזי, וזאת מבלי לקחת כדורים או דברים אחרים שיש להם השפעה לא טובה על הגוף. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »