לא רק תרופות סבתא מדיטציה כטיפול רפואי

מדיטציה להרגעה

בשנים האחרונות ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים אשר בוחרים לתרגל מדיטציה. רבים מגיעים לתרגול מתוך המחשבה כי הם מעוניינים לאזן את החיים שלהם ולהוסיף יותר רוגע ושלווה לחיי היום – יום שלהם. אחרים מתחברים לרעיון הכללי של התרגול, אשר טומן בחובו יציאה מהמטריקס שבו אנחנו חיים, וחיבור מחדש למי שאנחנו באמת. אך כדאי לדעת, כי מעבר לתכונות המרגיעות והנעימות של המדיטציה, יש לה גם תכונות מרפאות (קראו על פילוסופיית המטאיזם). למעשה, אנשים רבים בוחרים במדיטציה בתור טיפול במחלה פיזית שממנה הם סובלים. העולם המודרני מלא במחלות שונות הנגרמות בין היתר בגלל סטרס תמידי, כמו למשל בעיות עיכול שונות, בעיות עור שונות וכדומה. תרגול קבוע של מדיטציה יכול להביא להקלה משמעותית בסימפטומים של המחלה, ובחלק מהמקרים אפילו להחלמה מלאה.

טיפול במחלה פיזית – מדיטציה בתור תרופה חינמית וללא תופעות לוואי

תרגול קבוע של מדיטציה יכול לסייע לנו בכל תחומי החיים. התרגול יכול להוריד את העומס המחשבתי, להוביל שקט ושלווה פנימיים ובשלבים מתקדמים יותר אף לגלות לנו חלקים עמוקים יותר שנחבאים בתוכנו. מחקרים רבים שנעשו בנושא, מראים ללא שום ספק כי תרגול יום- יומי של מדיטציה יכול להוביל לא רק למצב רוח טוב יותר ולהרגשה כללית טובה יותר, אלא התרגול מוביל לחיזוק של מערכת החיסון ומאפשר לחלות פחות.

כאשר סובלים ממחלה מסוימת הנובעת מסטרס, כמו למשל פסוריאזיס, ניתן לתרגל מדיטציה בתור תרופת הפלא המושלמת לבעיה. מחקר שנעשה בנושא, מצא כי מטופלים שקיבלו את הטיפול הרגיל לעומת מטופלים שקיבלו את אותו הטיפול בתוספת להקלטות מודרכות של מדיטציה, הראו תסמינים שונים לחלוטין של המחלה, קראו על כך באתר https://tatmuda.com. המטופלים שנחשפו להקלטות המדיטציה, הראו ירידה משמעותית בתסמיני המחלה כבר כעבור יומיים, לעומת הקבוצה השנייה אשר הגיעה לתוצאה זהה תוך 3 חודשים. הדבר הוכיח כי תרגול של מדיטציה יכול לשפר לא רק את המצב הנפשי, אלא גם את המצב הפיזי.

לסיכום, מדיטציה היא לא סתם טרנד אופנתי וגם לא תרופת סבתא, אל דרך יעילה ומעולה לטפל בנפש ובגוף שלכם. מחלות כרוניות ומחלות הקשורות לסטרס, יכולות להירפא באמצעות תרגול קבוע.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »