שירות תרגום רפואי – למה חשוב לבחור בחרת תרגום מקצועית?

שירות תרגום רפואי - למה חשוב לבחור בחרת תרגום מקצועית?

יש דברים שפשוט אסור להתפשר עליהם. כשמדברים על שירותי תרגומים הרבה פעמים עולה הסוגייה האם אפשר "לעגל פינות" פה ושם כדי לחסוך בעלויות, במיוחד כאשר מדובר בטקסטים קצרים, בשפה שאנחנו כבר דוברים ברמה טובה (לרוב אנגלית), או כשהתוצאות לא נראות הרות גורל. כל אותם מקרים עשויים להיות אפשריים בחלק מהמקרים לתרגום ברמה בינונית, אולם הם בהחלט לא מתאפשרים כאשר מדובר בתרגום רפואי.

למה זה בעצם כל כך חשוב, ומהו ייחודו של שירות תרגום רפואי? הנה כמה דברים שכדאי מאד לדעת.

הדרישה הכפולה משירותי תרגום מקצועיים

הדבר הראשון שצריך לדעת על שירות תרגום רפואי הוא שבשונה מהרבה שירותי תרגום אחרים, מדובר במלאכה הדורשת שילוב בין שני כישורים ייחודיים: האחד הוא כמובן בקיאות בשפה הזרה ברמת שפת אם, והשני הוא היכרות מעמיקה עם עולם הרפואה, ורצוי בתחום הידע הספציפי שבו עוסק הטקסט הרפואי שלכם.

גם אם יש לכם חברת תרגום שאתם נעזרים בה במקרים אחרים, או שאתם מכירים באופן אישי מתרגם שעושה את עבודתו באופן מקצועי ומושלם, חשוב להבין כי כל עוד לא תהיה לו ההכשרה הרפואית הייעודית בתחום שלכם, עבודתו עשויה להוביל לטעויות שאינכם מעוניינים בהן – ולא בכוונה כמובן, אלא משום שלמושגים הרפואיים השונים יכולות להיות הרבה פעמים משמעויות שונות, ולעתים נדירות אף קורה שמושג בעברית ישמש כהיפוכו הגמור בשפה אחרת.

מתי הכי מומלץ להיעזר בשירותי תרגום רפואי באופן מקצועי?

החברות והגופים הרפואיים הזקוקים באופן קריטי לשירותי תרגום מקצועי יהיו לרוב חברות תרופות ומכשור רפואי, או משווקים ומפיצים למוצרים רפואיים שונים. עם זאת, בהחלט ייתכן כי גם רופאים ורוקחים יזדקקו לקבלת שירות תרגום רפואי מקצועי – במיוחד בפרסום מאמרים, בהגשת בקשות והצעות למחקר, ועוד ועוד.

במקרים הללו, הרבה פעמים יש נטיה לחשוב שאנחנו כבר בקיאים בחומר הנידון ולכן אין צורך לתרגום חיצוני, אולם אם מדובר בנושא חקר חדש או בתהליך חדש שאינכם בקיאים בו, יותר ממומלץ להיעזר בשירות מקצועי מבחוץ, ולהבטיח עבודה יסודית ואיכותית – ברמה הכי גבוהה שניתן לבקש.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »