מפה של דפיברילטורים בארץ

מפה של דפיברילטורים בארץ

אנשים רבים אינם מודעים לכך, אך למעשה גורם התמותה השני בארץ הינו אירוע לבבי. יותר משלושת אלפים אנשים מתים בכל שנה בישראל כתוצאה מדום לב, דבר שלא ניתן לחזות מראש ואין לכך שום אזהרה. מדובר על כמות עצומה של אנשים, אשר ניתן להציל בתנאי שהטיפול שהם יקבלו יהיה יעיל ומהיר.

כבר אחרי כ- 3 דקות מרגע תחילת האירוע, מתחיל להיווצר נזק מוחי. לכן הטיפול הראשוני חייב להיות מהיר ויעיל במיוחד, על מנת להחזיר את קצב הלב למצבו הטבעי. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות דפיברילטור אשר מסוגל בצורה אוטומטית למדוד את קצב הלב ולהעביר שוק חשמלי ישירות ללב של המטופל. מטרת השוק החשמלי היא לאתחל את פעילות הלב, ובכך בעצם להחזיר אותו למצבו הסדיר.

הבעיה היא שרוב האנשים אינם חוטפים דום לב בזמן שהותם בבית החולים, אלא בשעות שבהן הם נמצאים בבית או בעבודה. לכן חשוב שתהיה להם גישה נוחה ומהירה למכשיר הדפיברילטור, במטרה להציל את חייהם.

מפה של דפיברילטורים בארץ – הדרך האולטימטיבית להציל חיי אדם

על מנת לספק פתרון יעיל ומהיר לבעיית הגישה אל הדפיברילטור הקרוב, נוצרה מפה של דפיברילטורים בארץ. מפה זו מאפשרת לכל אחד לבדוק היכן נמצא המכשיר הקרוב ביותר אליהם, על מנת שבמקרה חירום יהיה להם מושג לאן לפנות ומה לעשות. חשוב לציין כי כל אחד מסוגל לבצע פעולות החייאה בעזרת המכשיר, היות והוא עובד בצורה אוטומטית ואינו מצריך ידע קודם.

המכשיר כולל מדריך שימוש בדפיברילטור באופן קולי המלווה את המשתמש. הוא מספק הנחיה ברורה כיצד לחבר את האלקטרודות לחזה של המטופל, במטרה למדוד את קצב הלב ובמידת הצורך לספק שוק חשמלי שיכול להציל חיים. אנשים רבים כלל אינם מודעים למכשיר וליכולות שלו, לכן חשוב להכיר ולהנגיש אותו לאוכלוסייה הכללית. מפה המסמלת את כל המקומות שמחזיקים במכשיר, יכולה לתרום המון להעלאת המודעות למכשיר ולחשיבות שלו. זוהי הדרך האולטימטיבית להקטין את כמות האנשים שנפטרים מידי שנה מדום לב, בגלל טיפול לקוי או איטי מידי.

לסיכום,

מפה של דפיברילטורים בארץ יכולה להוות את ההבדל בין חיים למוות, היות והיא תורמת למודעות גבוהה יותר לחשיבות ולנגישות של המכשיר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »