מגזין צרבת

אם אתה אחד מהמיליונים שסובלים מצרבת, אתה יודע כמה זה יכול להיות לא נעים. צרבת, או ריפלוקס חומצי, מאופיינת בתחושת צריבה בחזה או בגרון. זה נגרם על ידי רגישות יתר של השסתום בין הקיבה לוושט. עם זאת, אתה לא צריך לקחת סוג זה של תרופה מבלי לדבר עם הרופא שלך קודם. גורמים לצרבת

צרבת מתרחשת מכיוון שחומצת הקיבה נעשית מגובה בוושט, מה שמעביר מזון מהפה שלך לקיבה.

תחושת הצריבה היא בדרך כלל תוצאה של דליפת חומצת קיבה אל הוושט דרך פגם בשסתום המכונה סוגר הוושט התחתון (LES), המחבר את הוושט והקיבה. כאשר ה-LES אינו מתהדק כראוי או נחלש, חומצת הקיבה עלולה לזרום חזרה אל הוושט, ולגרום לתחושת צריבה.

אוכל חריף או ארוחות גדולות יכולים להיות שורש המצוקה.

דברים רבים יכולים לעורר צרבת. הסיבה השכיחה ביותר היא מזון חומצי או עשיר בשומן – כמו פירות הדר, עגבניות, בצל, שוקולד, קפה, גבינה ונענע. מאכלים חריפים או ארוחות גדולות יכולים גם הם להיות שורש המצוקה.

מקורות אחרים לצרבת כוללים אספירין או איבופרופן, כמו גם כמה תרופות הרגעה ותרופות ללחץ דם. ידוע כי טבק בסיגריות משפיע גם על תפקוד LES; עישון סיגריות מרפה את השריר, מה שעלול לגרום לצרבת.

עודף משקל או הריון עלולים גם לעורר צרבת עקב לחץ נוסף על הבטן והבטן.

תסמינים של צרבת

כמו שתוכלו לקראו באתר מגזין צרבת התסמינים מתחילים בדרך כלל זמן קצר לאחר האכילה ועשויים להימשך שעות או לדעוך תוך דקות. בנוסף לצריבה בחזה, ייתכן שיהיה לך טעם חמוץ בפה, שיעול או צרידות. אתה יכול גם להרגיש שיש לך אוכל "תקוע" בגרון.

אנשים רבים חווים החמרה בצרבת כאשר הם שוכבים או מתכופפים, מכיוון שפעולות אלו מאפשרות לחומצת הקיבה לנוע ביתר קלות לתוך הוושט.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

כרית עיסוי שיאצו

כרית עיסוי שיאצו היא מכשיר רפואי נייד שיכול לספק עיסוי טיפולי לגוף המשתמש. היא ידועה גם בתור כרית טיפול שיאצו והיא מעוצבת עם אזור טיפול

קרא עוד »

עצירות

עצירות היא בעיה שכיחה המשפיעה על מיליוני אנשים. זהו מצב בו הגוף אינו יכול להזיז את הפסולת שלו ביעילות והוא גורם לאי נוחות, כאבים, נפיחות

קרא עוד »