מה ההבדל בין ליסינג לבין השכרת רכב לטווח ארוך?

השכרת רכב לטווח ארוך

מצד אחד, המציאות הישראלית מראה שלא תמיד משתלם להחזיק רכב. המיסים על הרכבים הם מהגבוהים בעולם, הדלק הוא לא זול בכלל ולכל אלו מצטרפים גם עלויות הביטוח ורישיונות הרכב וזה לפני שדיברנו על חנייה באזורים בעייתיים בארץ. מצד שני, התחבורה הציבורית בישראל היא לא הדבר הכי נוח שיש וזה מביא ישראלים רבים לחפש אחר פתרונות יצירתיים. שתי דרכים מצוינות להנות מיתרונות של רכב הן השכרה של רכב לטווח ארוך הוא חכירה של רכב, דהיינו ליסינג. רבים לא מבדילים בין השניים וחושבים שמדובר באותו הדבר וזה לא ממש ככה. בואו ננסה לעשות סדר.

השכרת רכב

בסופו של דבר הכול מסתכם לשאלה, לאיזה צורך אתם צריכים את הרכב. השכרת רכב לטווח ארוך, נניח לתקופה של כמה חודשים, משתלמת אם אתם יודעים שלאחריה לא תצטרכו להשתמש עוד ברכב. ישנן חברות מצוינות עם מחירים מעולים וכשמדובר בתקופה כזו זה בהחלט יכול להיות פתרון טוב. כשאתם משכירים רכב אתם לא משלמים את עלויות הביטוח ורישיון הרכב, אלא רק את דמי השכירות ואת הדלק כמובן. עם זאת חשוב לדעת כי לעומת ליסינג, כאשר מחלקים את התשלום לתשלום יומי, המחירים יהיו גבוהים יותר.

ליסינג

ליסינג הוא למעשה הסכם חכירה עם חברה מסוימת שמספקת לכם רכב. אתם משלמים תשלום ראשוני נמוך יחסית לבחירתכם ולאחר מכן משלמים תשלום חודשי, מעין הלוואה למעשה. בין אם הרכב רשום על שמכם או שהוא משועבד לחברת הליסינג, אתם אחראיים עליו לחלוטין, החל מהטיפולים, תשלום הביטוח, דלק, רישיונות ובעצם הכול. מי העלות החודשית תהיה נמוכה מהשכרת רכב ומי שמחפש רכב לתקופת זמן ארוכה ללא מועד סיום באופק בהחלט יוכל להפיק הרבה מהאפשרות הזו.

שורה תחתונה

ברגע שתגדירו לעצמכם מה הצורך שמוביל אתכם בחיפוש אחר הרכב, תוכלו לבחור את האפיק הנכון בעבורכם. זכרו כי מדובר בשני דברים שונים ולפני שתבחרו בשיטה שמתאימה לכם, רצוי לבחון מה תהיה העלות הכוללת של כל עסקה ומה ישתלם לכם יותר בסופו של דבר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »