מי צריך לוקרים ואיך זה תורם לבריאות שלנו?

לוקרים

כשאנחנו חושבים ומדברים על פתרונות אחסון, לרוב מדובר בשיח מאד טכני שלוקח בחשבון את מרחב האחסון הנדרש, את הקלות והנגישות של שטח האחסון, את המחירים של האחסון וכן הלאה. אך האם ידעתם שאחסון גם יכול לשמור על הגוף ועל הנפש שלנו? כן, במיוחד כשמדובר בתלמידים בכל הגילאים ומכל המינים, לאחסון של ציוד בלוקרים יש יתרונות בריאותיים מובהקים. בואו ננסה להבין מי בדיוק יכול להיעזר באחסון שכזה ועל איזה יתרונות בריאותיים אנחנו מדברים.

לשמור על הגב ועל היציבה

נכון, העולם הופך יותר ויותר טכנולוגי ותכנים לימודיים רבים עוברים לרשת, אך מסתבר כי עדיין כמות הספרים אותה נדרשים תלמידי בתי הספר היסודיים, התיכוניים והסטודנטים במוסדות האקדמיים כאחד, גדולה מאד ומכבידה. למעשה, מתברר שעם השנים המשקל רק הולך ועולה. לוקרים מאפשרים אחסון ציוד כמו ספרים, מחברות, מחשבים ועוד מגוון ציוד כבד וכך אין צורך לסחוב אותו באופן יומיומי. מחקרים רבים הראו שתלמידים שאחסנו באופן קבוע ציוד בלוקרים סבלו פחות מכאבי גב בשנות הלימודים ויותר מכך – סבלו הרבה פחות מבעיות גב כמו פריצות דיסק ובלט בבגרותם.

שקט נפשי

במיוחד כאשר מדובר בתלמידים בגיל ההתבגרות אבל ממש לא רק, הפרטיות היא ערך עליון וחשוב מאין כמוהו. בגיל הזה יש צורך בשמירה על דברים חשובים מעבר לציוד הלימודי המכביד. שאלונים שחולקו בין תלמידים בבתי ספר עם לוקרים ובבתי ספר ללא לוקרים, מצביעים על כך שאלו שלהם היו פתרונות אחסון, הרגישו הרבה יותר בטוחים ולא חששו מגניבות של ציוד או מפלישה כלשהי לפרטיות. בטווח ארוך מדובר על חיסכון בחרדות וחששות שעשויות להעמיס הרבה מאד מתח בחיים.

לסיכום

אם כך, אתם כבר וודאי מצליחים לקבל תמונה ולהבין מה המשמעותית הבריאותית, הפיזית והנפשית של לוקרים ופתרונות אחסון כשמדובר בתלמידים בכל הגילאים. אם יש באפשרותכם לאחסן את הציוד הלימודי והאישי שלכם או לדאוג לילדכם התלמידים לפתרונות כאלו, ההמלצה החמה היא לעשות את זה. עם הזמן תיווכחו בעצמכם עד כמה זה משמעותי ואיך זה שומר על הגוף לטווח הרחוק.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »