טיפול בציפורן חודרנית

טיפול בציפורן חודרנית

אחת התופעות הפחות נעימות והפחות נוחות, ללא צל של ספק, היא ציפורן שחודרת עמוק אל תוך העור. תופעה זו מוכרת בקרב גברים ונשים, וכל מי שמתמודד איתה חייב לטפל בה כמה שיותר מהר, על מנת שהבעיה לא תחריף וייווצרו דלקת או זיהום במקום. 

ציפורן חודרנית היא תופעה יחסית שכיחה שיכולה להיגרם מסיבות שונות, בין היתר בגלל גזירה לא נכונה של הציפורן או כתוצאה מהיגיינה לא טובה. צריך לומר, יש מקרים בהם גם הנעליים משפיעות וכן יש מצבים שזה נובע מסיבות גנטיות ואף רפואיות, למשל סוכרת או השמנת יתר. 

חשוב להדגיש, מצב של ציפורן חודרנית, יכול להתבצע אך ורק במקרים ברגליים ולא בידיים, זו אחת הסיבות גם שיש השפעה רחבה להיגיינה של המקום וכן לכך שאנשים לא תמיד מתייחסים לתופעה. בישראל מתמודדים עם תופעה זו אלפי אנשים, רובם אגב חיילים וכן בחורי ישיבות, מאחר והם נועלים נעליים סגורות במשך זמן ממושך וזה משפיע עליהם. 

כיצד מתמודדים עם התופעה

ראשית, ברגע שמגלים את הבעיה, יש לפנות מיד למומחה שיכול לטפל בה. הוא יאבחן את מצב הציפורן ומצב האצבע, יבחן מה צריך לעשות וכיצד ניתן לטפל בבעיה. 

שנית, רצוי מאוד להרגיע את הרגל, בין היתר על ידי מעבר לשימוש בנעליים נוחות יותר, משוחררות, אפשר להשתמש בקרמים ומשחות שונות, וכן יש לבצע גזירה נכונה של הציפורן. 

על מנת שהבעיה לא תחזור על עצמה, אז יש לגזור את הציפורניים בעתיד, בצורה ישרה, לא מחודדת ולא קצרה מדי. מי שמתקשה בכך ורוצה להימנע בעתיד מהצורך של טיפול בציפורן חודרנית, יכול לפנות אל טיפולי פדיקור, שם הוא גם ייהנה מגזיזת ציפורניים כמו שצריך וכן יקבל ייעוץ איך לטפל בכף הרגל בצורה נכונה. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך