הידרותרפיה

הידרותרפיה

אחד מסוגי הטיפולים החשובים ביותר שקיימים היום, הן עבור ילדים, בני נוער וכן בקרב מבוגרים, הן בקרב גברים והן בקרב נשים, בפרט נשים בהריון וכן אחרי לידה, הם טיפולים במים. מה שאנחנו מכירים בשם הידרותרפיה.

מדובר בסט טיפולים אשר כולל עבודה בבריכות טיפוליות מיוחדות, החל מבריכות במים רדודים וכלה בבריכות קצת יותר עמוקות. הטיפולים מתבצעים בדרכים ובשלבים שונים, כאשר בכל סט טיפולים, יש מטרה אחרת, בהתאם לצרכים של המטופל וכמובן ביחס למצבו הפיזי.

הסיבה שטיפולים אלו נחשבים מאוד פופולריים ומאוד חשובים, היא שטיפולים במים יכולים להעניק אפשרויות שונות שטיפולים על יבש, לא יכולים לספק. בין אם זה אומר גמישות רבה יותר, יכולת ציפה, תנועתיות קלה, פחות עומס, פחות מאמץ, נשימה הרבה יותר נוחה ועוד. מדובר על דברים שאנחנו לא בהכרח יכולים להגיע אליהם בעבודה על מזרון או במצבים אחרים.

צריך להדגיש, טיפולים במים, הידרותרפיה, מתבצעים לא רק במקרה של בעיות פיזיות, בין אם הכוונה לנכות או מוגבלת אחרת. מדובר על טיפולים שמוכרים גם במקרים של אוטיזם, כמו כן במקרים של בעיות נשימה, בעיות לב ועוד. כלומר, ההנחה שמדובר רק בטיפולים שקשורים לבעיות בעצמות או בשרירים, איננה בהכרח נכונה.

מן הסתם, מי שמשתמש לא מעט בטיפולי הידרותרפיה, הם אנשים שצריכים לעבור שיקום, בין אם זה אחרי תאונות, חבלות, פציעות, טיפולים ממושכים או ניתוחים. כך למשל, ספורטאים רבים עוברים טיפולים מסוג זה, בין היתר בגלל העובדה שזה מאפשר להם לבצע תנועות שונות, לתרגל חזרה על ביצוע תנועות, כולל ריצה או הליכה במים, מבלי להפעיל הרבה מאמץ, מבלי לעבוד קשה מדי. כך הם גם לא יוצרים עומס וגם יכולים לחזק את השרירים.

לפני סיום חשוב להדגיש, לא מדובר בטיפול שגרתי. מדובר בטיפול שיכול להתבצע אך ורק על ידי גורמים מומחים ומן הסתם, הטיפולים יכולים להתבצע אך ורק בבריכות מותאמות לכך. לא כל בריכה מתאימה לטיפול במים. יש בריכות שמוגדרות כבריכות טיפוליות ורק בהן ניתן לבצע את הטיפולים השונים בצורה נכונה, בטוחה ובריאה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »