איך לעשות דיאטה ים תיכונית

איך לעשות דיאטה ים תיכונית

מחקרים שהחלו לפני יותר מ40 שנים גילו שבמדינות יש התיכון תוחלת החיים הממוצעת גבוהה יותר ממדינות אחרות. החוקרים גילו שמקור החיים הארוכים טמון בין היתר בתזונה ים תיכונית המכילה ירקות ופירות, קטניות, מוצרי חלב, דגים, זרעים ולא מעט שמן זית. הבישול הים תיכוני שם דגש על בישול מזון עונתי וארוחות בריאות ממקור צמחי. במדינות אחרות בהן מזון מעובד הוא חלק מהתפריט היום יומי – תוחלת החיים נמוכה יותר, לכן רבים רוצים לדעת איך לעשות דיאטה ים תיכונית.

אז כיצד עושים זאת באמת?

בתחילה חשוב להתייעץ עם שפים בריאים ששמים דגש על הכנת אוכל בריא לא מעובד וכזה שאפשר לקבל במשלוח מהיר עד הבית ורק לחמם ולאכול. דיאטה כזאת תכלול מנות מבושלות עשויות ירקות, דגים, חלבונים, דגנים מלאים, קטניות, גרעינים ואגוזים. המנות נחשבות בעלות אחוזי שומן נמוכים ושומן בריא מן הטבע כמו שמן זית. 

אבל לפני שמזמינים – חשוב לדעת ששילוב שתזונה ים תיכונית צריכה להיות מלווה באורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית, פעילות חברתית, מתן דגש על מערכות יחסים בריאות ואכילה ביחד עם חברים ועם כל המשפחה.

הזמינו אוכל דיאטטי עד הבית >>>

הזמינו ארוחות בריאות לתזונה ים תיכונית

כשאתם אוכלים לבד או בצוותא, כדאי לשים דגש על תזונה ים תיכונית שמרכיבה מספקים נוגדי חמצון לגוף, ויטמינים כמו אומגה 3, שמירה על משקל תקין ואיזון הסוכר בדם, קבלת סיבים תזונתיים וחומרים נוגדי דלקות שמפחיתים את הסיכוי לדלקות ומחלות לב, התפתחות תאים סרטניים וכדומה. כל המרכיבים האלה קיימים בארוחות של דיאטה ים תיכונית כאשר את הדיאטה אפשר ליישם על ידי הזמנת ארוחות טריות ובריאות משפים שמספקים אוכל במשלוח מהיר. אז זה הזמן לאוכל בריא ולחיות טוב יותר. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »