איך להתמודד עם ילד שסובל מ ADHD

ילד שסובל מ ADHD

חהילד שלכם מאובחן כמי שמתמודד עם הפרעת קשב וריכוז? הוא וגם אתם, ההורים שלו מתמודדים עם מציאות חיים מאתגרת למדי. בשנים האחרונות יש הרבה מאוד אמצעים שיכולים להיות לתועלת ולהקל על המסע המורכב שלכם. אז בואו וקבלו כמה רעיונות וטיפים שייקלו עליכם ועל הילד שלכם, ויאפשרו לכם להתמודד בצורה אפשרית וקלה יותר עם הקושי של הילד שלכם.

כך תשפרו את ההתמודדות

  • מטבע הדברים הילד שלכם מתמודד גם בכתה. היות שכך חשוב מאוד כי תשמרו על קשר רציף עם המורים שלו. כאשר אתם עוקבים אחריו ברציפות הוא לא נשכח בכתה ולא נזנח בין יתר החברים שלו. מלבד זאת הוא מודע לכך שאתם יודעים מה מתרחש אתו ואיך הוא לומד – זה בהחלט משפיע על ההתנהלות שלו בבית הספר.
  • כאשר אתם משוחחים עם הילד או נותנים לו הוראות, חשוב מאוד כי תשמרו על קשר עין אתו. כאשר אתם משוחחים ושומרים על קשר עין הילד מרוכז יותר בשיחה והוא לא מוסח במהלך השיחה.
  • חיזוקים חיוביים – כל אחד צריך חיזוקים ומחמאות לא רק במהלך טיפול רגשי. אבל מי שמתמודד עם קשיים צריך אותם פי כמה. חשוב להחמיא ולציין את הדברים שהילד מבצע בצורה נכונה ונאותה. פרטו על ההצלחות שלו והדגישו אותם ככל האפשר. את הכישלונות שלו הוא רואה בעצמו ואין צורך להציג אותם בפניו…
  • תוצאות ישירות – חשוב מאוד כי הילד יראה תוצאות של המעשים שלו בצורה ישירה. ככל שהוא מקשר בין המעשה לתוצאה הוא יכול להסיק מסקנות ולשנות את דפוסי ההתנהגות שלו בהתאם. אך במידה ועובר זמן מה והוא לא רואה קשר ישיר בין מעשה לתוצאה – היעילות של התוצאה פוחתת.
  • מקדו את ההוראות ופרטו אותם ככל האפשר. חלקו משימות מורכבות למספר שלבים כדי שהוא יהיה מסוגל להשתלט עליהם בכוחות עצמו.
  • יש מגוון דרכים וכלים שיוכלו להועיל לילד. בין אם הוא מטופל בתרופות ובין אם לא, ניתן למצוא מוצרים טבעיים, שיטות ברפואה משלימה, אימון מוחי וכן הלאה. כל אלו שיטות שעשויות להועיל בצורה משמעותית.

הכירו את אלון אשד – פסיכותרפיסט מתבגרים ומבוגרים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »