איך לבחור מקל הליכה שמתאים לצרכים שלנו

1672501-min

אחד האמצעים אשר יכולים לעזור לנו להתנייד ממקום למקום וכן לעמוד בצורה חזקה, יציבה ובטוחה, הוא מקל הליכה. נהוג לחשוב שרק אנשים מבוגרים נדרשים לשירותיו, אך זה לא מדויק. גם אנשים צעירים נדרשים לא פעם להשתמש במקל, בפרט אחרי פציעות וחבלות קשות באזור הרגליים והגב. לכן חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור מקל הליכה בצורה נכונה.

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים מקל בצורה חכמה, חשוב להדגיש, ישנם סוגים שונים של מקלות הליכה אשר כל אחד מהם גם יכול לשרת אותנו לצרכים אחרים. ישנם מקלות הליכה שמשמשים בשביל להקל על העומס ברגליים, לעומת זאת ישנם מקלות אשר משמשים בשביל להקל על העומס בגב. בכל מקרה, הבחירה בסוג כזה או אחר של מקל אמורה להתאים לצרכים שלנו על פי הבעיה איתה אנחנו מתמודדים.

חשוב מאוד להתייעץ עם גורם מקצוע אשר יכול לעזור לנו לבחור מקל הליכה מותאם ספציפית הן לצרכים שלנו והן למבנה הגוף שלנו.

כיצד בוחרים מקל הליכה

ראשית, יש לבחון אותו באופן מעשי. כלומר, אסור לרכוש מקל רק על פי מראה העיניים. יש לרכוש מקל שיכול להתאים לצרכים שלנו בהתאם לאופן בו אנחנו יכולים להתנהל איתו, אחרי שאנחנו בוחנים אותו היטב.

שנית, אנחנו צריכים לבחור מקל הליכה שיהיה לנו נוח לאחוז בו, מקל הליכה שיהיה לנו נוח ללכת איתו בצורה בטוחה ללא חשש.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור מקל הליכה שנוכל להתנייד איתו מבלי שנצטרך להתכופף, מבלי שנרגיש לחץ בשום אזור בגוף, בפרט לא בגב.

ארבע, אנחנו צריכים להיות מסוגלים להשתמש במקל במשטחים ובמקומות שונים, מתוך הבנה שתמיד נצטרך לעשות בו שימוש, ולא רק בנקודה מסוימת.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »