באיזו תדירות מומלץ לצרוך אבקות חלבון?

באיזו תדירות מומלץ לצרוך אבקות חלבון?

אם נהיה כנים, אין תשובה אחת המתאימה לכולם. כל מי שניסה לבנות שרירים, לרדת במשקל או שילוב כלשהו של השניים יודע שזה לא תמיד קל. כמו שרומא לא נבנתה ביום כך גם שריר הזרוע. נדרשת עבודה קשה, סבלנות והתמדה. אבקות החלבון ידועות לרוב בקרב קהילת הספורטאים כתוספי חלבון שעוזרות להם להגיע למטרה שלהם בצורה מהירה יותר ובריאה. 

בעוד שהכנת שייקים מאבקת חלבון היא חלק משגרת האימון, אי אפשר שלא לתהות האם יש דבר כזה 'יותר מדי'? אז זהו, שלא. 

אז כמה חלבון צריך ליום? 

על פי נתונים של המכון הלאומי לבריאות, האדם הממוצע זקוק ל-8 חלבון על כל ק"ג ממשקל הגוף. עם זאת, ישנם גורמים נוספים המעורבים בקביעת כמות החלבון המתאימה לכם. גורמים כמו הגיל שלכם, הגובה, הכושר ואורח חייכם. אין לזה מדע מדויק אך אנשים פעילים יותר צריכים לצרוך יותר חלבון כדי לתמוך בשרירים שלהם. 

חלבון הוא מרכיב חשוב בכל הנוגע להתאוששות וצמיחת השרירים. החלבון עוזר גם בסיבולת, במיקוד ובהשגת שינת לילה טובה יותר.

בררו עוד על סוגי אבקות חלבון.

אז כמה חלבון??

באופן טבעי, זה מאוד תלוי בכמה גרם חלבון אתם שמים בכל שייק. עם זאת, מקובל שאנשים פעילים מאוד צורכים בין שייק אחד לשניים ביום. אז זה חשוב לזכור שחישוב החלבון ליום צריך להתחלק במספר הפעמים שאתם שותים שייק. 

תוכלו למשל לחלק את השייקים שלכם לבוקר, כאשר הגוף צמא לחלבון לאחר לילה שלם של שינה. שיבולת שועל היא מומלצת בדרך כלל. את השייק השני תכינו לצהריים אך לא כתחליף לארוחת הצהריים (אתם יכולים לעשות את אותו הדבר גם אחרי ארוחת הערב) וכמובן לאחר אימון כשבשייק יש סוכר.  

רגע של רצינות

אבקת חלבון יכולה לעזור לבריאות שלכם אך היא לא תחליף לאוכל שלכם. אם אתם מתאמנים אתם ודאי מודעים לסדר אכילה ומה נכון לגוף שלכם לאכול. השגיחו על ארוחות נכונות, שתיית מים ומידתיות באבקת החלבון.

אל תשכחו, הדרך שלכם משתלמת רק כאשר השקעתם לאורך כל הדרך. האבקה היא רק כלי עזר. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »