איך מטפלים בפריצת דיסק

תאונת עבודה ואין לכם ימי מחלה

ישנם סוגי טיפול שונים שבהם ניתן להיעזר במקרה של פריצת דיסק. טיפול אוריקולרי לפריצת דיסק נחשב לטיפול היעיל ביותר והמהיר ביותר לפריצת דיסק, אך במאמר זה, נביא עוד כמה טיפולים שבוודאי תשמחו לשמוע עליהן.

איך מטפלים בפריצת דיסק

ראשית, נבין שהעצמות (חוליות) היוצרות את עמוד השדרה מאחור, מרופדות על ידי דיסקים. דיסקים אלה הם עגולים, כמו כריות קטנות, עם שכבה קשוחה וחיצונית (טבעת) המקיפה את הגרעין, הממוקמים בין כל אחת מהחוליות בעמוד השדרה.

דיסקים בעמוד השדרה משמשים כבולמי זעזועים לעצמות השדרה, כך שבכל תזוזה חזקה, לא נרגיש את הלחץ הנוצר על ידי חוליות הגב.

מהי פריצת דיסק?

פריצת דיסק הוא שבר של גרעין הדיסק הנוצר מדחיפה של הטבעת בגב, לתוך תעלת השדרה דרך קרע של אחת הטבעות בגב.

דיסקים ההופכים לבקע, הם בדרך כלל בשלב מוקדם של ניוון. לתעלת עמוד השדרה יש מקום מוגבל, שאינו מספיק לעצב השדרה ולפרק פריצת הדיסק העקור. עקב תזוזה זו, הדיסק לוחץ על עצבי עמוד השדרה, ולעתים קרובות מייצר כאב, שעשוי להיות חמור.

פריצת דיסק יכולה להופיע בכל חלק בעמוד השדרה. פריצות אלה נפוצים יותר בגב התחתון (עמוד השדרה המותני), אך מופיעים גם בצוואר (עמוד השדרה הצווארי). האזור בו חווים כאב תלוי באיזה חלק בעמוד השדרה הוא מושפע.

לחצו כאן למידע נוסף אודות טיפול בפריצת דיסק באתר KMEDIC.

מהן הסיבות לכך?

זן חוליות מסוים או פציעה בהן, עלולים לגרום לפריצת דיסק. עם זאת, חומר הדיסק מתנוון באופן טבעי ככל שמתבגרים, והרצועות שמחזיקות אותו במקום מתחילות להיחלש.

עם התקדמות הניוון הזה, כל תזוזה של הגוף, עלולה לגרום לכאבים עזים. אנשים מסוימים עשויים להיות פגיעים יותר לפריצות אלה וייעוץ אצל רופא מומחה, יכול לשנות את המצב.

פנו אלינו עוד היום – http://www.kmedic.co.il/.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »