איך צ'י קונג מסייע בטיפול בעקמת של עמוד השדרה

איך צ'י קונג מסייע בטיפול בעקמת של עמוד השדרה

אחת מבעיות הגב הקשות ביותר שמטופלים רבים נאלצים להתמודד איתן, זו עקמת של עמוד השדרה. מדובר על מצב, כפי שניתן להבין מהשם, שעמוד השדרה איננו ישר לגמרי, מה שמפריע ביציבות ובכלל בכל דבר שאנחנו רוצים וצריכים לבצע בעזרת הגב או בהקשר אליו.

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם עקמת, החל מניתוחים, וכלה במכשירים שונים שניתן להשתמש בהם. אך מעבר לכל זה, ישנם טיפולים ותרגילים מבית אמיר פרלמן שניתן לבצע על מנת להתמודד עם הבעיה בצורה מושכלת ונכונה, בין אם זה להרפות ולהקל ובין אם זה לדברים אחרים.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים בתרגילי צ'י קונג. מדובר בענף ברפואה הסינית אשר מחברת בין הגוף לנפש, ומעבר לכך מקנה לנו כלים ותרגילים שונים כיצד להתמודד עם בעיות שונות, כולל בעיות גב בצורה נכונה.

המטרה של סדנת צ'י קונג היא לבצע הרפייה של השרירים אך גם של הנפש, זאת על מנת שנוכל להתמודד עם תחושת הכאב, כך נוכל ליהנות מיציבות נכונה, שחרור של עמוד השדרה, כמו כן, זה אומר שעלינו לבצע תנועות עדינות על מנת שנוכל לשחרר ולהאריך את החופש שבין החוליות של עמוד השדרה, מה שיאפשר זרימה טובה יותר של השימוש בהן.

צריך לומר, תרגול לטיפול בעקמת בעמוד השדרה מתבצע אחרי אבחון הבעיה, אבחון המימדים שלה, וכן כל התהליך מתבצע באופן הדרגתי, תוך כדי תרגול זורם ואיטי. מדובר בתנועות פשוטות אך עוצמתיות אשר מאפשרות ליהנות משחרור עמוק ולשפר ברמה ניכרת את תנועת הגב.

חשוב להדגיש כאן שתי נקודות מהותיות לגבי טיפול בעקמת באמצעות צ'י קונג או צ'י קונג לשיפור היציבה. ראשית, הטיפול חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי, מומחה, מטפל שמכיר את התחום היטב. מאחר ומדובר בעמוד השדרה, זה דורש רגישות רבה שכן כל תנועה לא נכונה, לא יציבה, מהירה וחדה, עלולה לגרום לנזק משמעותי ואפילו בלתי הפיך.

שנית, טיפול שכזה איננו בהכרח פותר את הבעיה אך הוא בהחלט מקל על ההתמודדות ומאפשר לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. זאת בתנאי כמובן ומבצעים את התרגילים בצורה נכונה ועקבית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »