אמצעי מניעה לא הורמונליים – כל מה שצריך לדעת

1676501-min

נשים רבות מחפשות פתרונות אידאלים שאינם מזיקים לבריאות או שאינם גורמים לאיזה שינוי הורמונאלי בגוף. גלולות למיניהן מפרישות אסטרוגן ופרוגסטרון מה שמדקק את רירית הרחם ומונע ביוץ. אבל אילו אמצעי מניעה לא דורשים הורמונים? הנה כמה דוגמאות:

דפים עם קוטל זרע

דפים קטנטנים מהולים בקטל זרע שתקף ל3 שעות הגנה. דפי מניעת הריון נועדו להחדרה וגינלית והם מספקים פתרון מושלם והגנה עד 94 אחוזים נגד הריון. הדפים אינם מכילים הורמונים ולא משפיעים על הגוף ובטח שלא מכניסים חומרים זרים אל מחזור הדם. לכן הם נחשבים עדיפים בעיני נשים.

שימוש בקונדומים

קונדומים הם אמצעי מניע יעיל וותיק. מדובר בגומי דקיק שמלבישים על איבר המין הגברי אשר מונע כניסת זרע לנרתיק. קונדומים אפשר למצוא במגוון גדלים, עוביים ואפילו טעמים! אבל יש את מי שמוטרד מחוסר הזרימה בשל הלבשת הקונדום בזמן יחסי מין או תחושה לא אותנטית, ובכך מחפש אמצעי מניעה אחרים.

התקנים תת רחמיים

התקן תת רחמי מתאים לנשים בגילים מבוגרים ופחות לנערות צעירות. מדובר בהתקן עשוי פולימר שמטרתו להפוך את הרירית של הרחם לדקה יותר ובכך למנוע ביוץ. ההתקנה של הפולימר נעשית בדרך כלל באמצעות רופא או רופאת נשים.

פתרונות קבועים

מלבד התקנים, דפי VCF וקונדומים יש מי שתבחר או יבחר באמצעים קבועים יותר כמו קשירת חצוצרות או פרוצדורות למניעת זרימת זרע מהאשכים. עבור פרוצדורות כאלה חשוב להתייעץ יחד עם רופא המשפחה ולהגיע אל המומחים המתאימים שמבצעים פרוצדורות קבועות למניעת הריון. כך אפשר לקיים יחסים ללא חששות וללא פחדים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך