הליקובקטר פילורי

אולי יצא לכם לשמוע על החיידק ששמו הליקובקטר פילורי. החיידק הזה הוא חיידק שנמצא בתוך הקיבה או בתוך מעיים של בני אדם ועשוי להמצא גם בתוך מעיים של בעלי חיים.

לחיידק הליקובקטר תסמינים ותופעות שונות ועשויות לבוא לידי ביטוי באמצעות כאבי בטן שלעתים עשויים להיות אפילו כאבי בטן עזים החיידק הליקובקטר פילורי עשוי לגרום למקרים של התפתחות דלקות קיבה שעשויות אף להיות חמורות.

בנוסף הליקובקטר פילורי יכול לגרום לזיהומים שונים בקיבה או במעיים והוא גם יכול להיות אחראי למקרים של כיב קיבה – תופעה שגורמת לתחושת כאב חזקה מאוד בבטן.

חיידק ההליקובקטר פילורי הוא חיידק נפוץ יחסית ונמצא במדינות מתפתחות ומפותחות גם יחד. למרות שהוא יכול להיות נפוץ עקב כך שהוא חיידק שנחשב די מדבק, לא בכולם הוא יפגע באותו אופן ולא אצל כולם יהיו תופעות זהות. יהיו כאלה שהחיידק ישהה בקיבה או במעיים שלהם, אך שנים רבות הם לא יסבלו מתופעות חמורות, אלא עם מתישהו תהיה התפרצות או החברה שבעקבותיה הם ירגישו את הנוכחות של החיידק בקיבה או במעיים ובמקרים מסויים ההימצאות של חיידק הליקובקטר פליורי יכולה לגרום לדימומים בתוך הקיבה.

מה צריך לעשות אם יש לכם הליקובקטר פליורי

קודם צריך לזכור שלא כל כאבי בטן או מחלות בקיבה או במעיים נגרמים מהליקובקטר פילורי, לכן חשוב מאוד שרופא יאבחן שאכן מדובר על החיידק הליקובקטר פילור ואז הוא ייתן לכם את הטיפול המתאים לאותו החיידק. מטרת הטיפול היא גם להפחית את תופעות הנגרמות מהימצאותו של החיידק וגם לשאוף להסירו כליל מגופכם. עושים זאת באמצעות טיפול תרופתי ייעודי נגד הליקובקטור פילורי ולעתים גם בשילוב של אנטיביוטיקה שניתן למי שסובל מהחיידק והתופעות הנלוות לו שמהן סובל מי שאובחן כנושא בתוכו את החיידק הליקובקטר פילורי.

>למידע נוסף ודרכי טיפול הקליקו אל האתר הליקופדיה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »