מתקשים להירדם? ייתכן שאתם סובלים מהפרעת שינה

מתקשים להירדם? ייתכן שאתם סובלים מהפרעת שינה

אם אתה מוצא את עצמך בלילות עייף מאוד אך פשוט לא מצליח להירדם, אם כבר ניסית את כל השיטות להרפיית הגוף ולהרגעת הגוף על מנת שהגוף יצליח להיכנס לשינה אך אתה עדיין מוצא את עצמך מתהפך מצד לצד במיטה ולא פעם אף מוותר לחלוטין וקם מהמיטה, יתכן מאוד שהקושי שלך להירדם נובע מהפרעת שינה בשם אינסומניה (נדודי שינה). לא מעט אנשים מאמינים שהם פשוט לא זקוקים לשינה מרובה ככל הנראה ולכן הם לא מצליחים להירדם בלילות. אולם, לא פעם אותם אנשים מוצאים את עצמם בחיי היומיום שלהם סוחבים איתם עייפות וחוסר יכולת לתפקד בצורה תקינה. על כן, רצוי מאוד שכל אדם שמתקשה להירדם יש לבחון את הגורמים לכך.

כיצד תדע אם אתה סובל מהפרעות שינה?

כאמור, לא מעט אנשים מתקשים להירדם, סובלים מיקיצות טבעיות או פשוט לא מצליחים לישון כמו שצריך ללא שום סיבה ניכרת לעין. אותם אנשים עלולים לסבול ביומיום שלהם מעייפות קיצונית, העדר מוטיבציה לעבוד, תשישות ועוד. הפרעות שינה עלולות לפגוע באיכות החיים של האדם באופן משמעותי. כמו כן, הן עלולות לפגוע בהישגים שלו במקום העבודה שלו, במקום הלימודים ועוד. על כן, אדם אשר חש שהוא לא ישן כמו שצריך בלילה על אף שהוא מקפיד על סביבת שינה נוחה ותואמת, עליו לפנות לגורם רלוונטי כמו יועצת שינה לצורך בדיקה מקיפה שמטרתה לבחון האם הוא סובל מהפרעת שינה כלשהי.

כיצד מתמודדים עם הפרעת שינה

אם אינכם מצליחים לישון כמו שצריך, זה הזמן שלכם לגשת ראשית כל לרופא המשפחה שלכם על מנת לשלול גורם רפואי כלשהו שיכול לגרום להפרעת השינה שלכם. אם שללתם גורם רפואי כדאי שתפנו למעבדת שינה אשר תבחן את הפעילות המוחית שלכם בשנת הלילה ותזהה הפרעות שינה במידה וקיימות. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »