מחלות חניכיים

מחלות חניכיים

דלקת חניכיים, הנקראת גם מחלת חניכיים, היא זיהום חניכיים חמור הפוגע ברקמה הרכה של השן. ללא טיפול מהיר, זיהום זה יכול להרוס את העצם התומכת בשיניים. דלקת חניכיים עלולה לגרום להרפיית השיניים או להוביל לאובדן שיניים.

מחלות חניכיים – מה זה?

דלקת חניכיים שכיחה, אך ברובה, היא ניתנת למניעה. תופעה זו היא בדרך כלל תוצאה של היגיינת פה לקויה. צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי מדי יום ובדיקות שיניים קבועות, יכולים לשפר מאוד את הסיכויים שלכם לשיניים בריאות.

סיבה ותוצאה

ברוב המקרים, התפתחות דלקת חניכיים מתחילה ברובד – מעין סרט דביק המורכב בעיקר מחיידקים. אם לא מטפלים בבעיה בזמן, הדבר יכול ליצור סיבוכים בלתי נשלטים על מערכת השיניים שלכם.

איך נוצר רובד על השן?

רובד נוצר על השיניים כאשר העמילנים והסוכרים במזון מתקשרים ובאים יחד עם החיידקים הנמצאים בדרך כלל בפה. צחצוח שיניים, לפחות פעמיים ביום, יחד עם העברת חוט דנטלי פעם ביום, מסיר פלאק. כיוון שהפלאק נוצר מחדש במהירות, תהיו חייבים להתמיד בצחצוח שיניים.

גורם עיקרי לדלקת חניכיים

רובד, עלול לגרום לדלקת חניכיים, הצורה הקלה ביותר של מחלת חניכיים. דלקת חניכיים היא גירוי ודלקת בחלק של רקמת החניכיים סביב בסיס השיניים (חניכיים). ניתן להסיר את דלקת החניכיים באמצעות טיפול מקצועי.

דלקת מתמשכת

כאשר קיימת דלקת חניכיים, הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לפנות לרופא מומחה כמו ד"ר איתן וינשטיין אשר יטפל בשן בצורה נכונה וייתן לכם את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם מניעת דלקת שכזו.

חשוב להתמיד כמה שניתן להוראות של הרופא שבוודאי יכללו צחצוח יומיומי ואף יותר מזה, ובצורה נכונה ותקנית. כך תוכלו להנות משיניים תקינות לשנים רבות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »