ממה מורכב דורבן בכף הרגל?

דורבן בכף הרגל

הגוף יכול להיות חשוף לכל מיני סוגים של בעיות שנמצאות תחת התחום של אורתופדיה. אחד מאלה הוא המצב של דורבן בעקב כף הרגל, שמי שסבל ממנו יודע היטב עד כמה הבעיה הזו היא גם כואבת וגם מצריכה טיפול שהוא אינו ביום אחד אלא כזה שמחייב הרבה מאוד סבלנות עד שאר ישנה החלמה מלאה עם התקווה שהמצב הזה לא יישנה.

מהו דורבן בכף הרגל

על מנת להבין טוב יותר כיצד ניתן להימנע ממצב של דורבן בכף הרגל וכיצד יש לטפל בו מן הרגע שבו הוא כבר קיים, זה חשוב להבין בצורה הכי טובה מדוע מופיע לו דורבן ואצל מי הכי סביר שמצב כזה יקרה עם הזמן. דורבן בכף הרגל הוא למעשה הסתיידות לא נעימה שנוצרת כחלק מתהליך שאותו מבצע הגוף על מנת למצב דלקת. איך נורת מלכתחילה אותה הדלקת באזור כף הרגל? עם ביצוע של מאמץ ולחץ שמופעל על אזור הגידים של העקב או קשתית כף הרגל, הלחץ מביא אל קרע באותם הגידים, והקרע הזה מוביל ללא טיפול נכון אל המצב הזה של הדלקת.

טיפול בדורבן בכף הרגל

אם כך, איך בדיוק יכולים להציע טיפול יעיל עבור דורבן בכף הרגל כמו כאן? ובכן, קודם כל ההבנה כי יש סיכוי די טוב כי אם ממשיכים בצורה מסוימת ללא יצירה של מנגנון שיגן על כף הרגל, הדורבן ייווצר היא חשובה. אנשים עם פלטפוס או קשת גבוהה, אנשים עם יתר משקל, אנשים שעובדים בעבודה עם עמידה מאומצת, ואף אנשים שנועלים נעל לא מתאימה הם כאלה שיש להם תשתית "טובה" להיווצרות המצב. כדרי להשקיע עם מנוחה לכף הרגל, נעל מתאימה, דיאטה וכן הנחה של מדרסים שמקלים על כף הרגל בכל אותה היממה הפעילה.

עבור אנשים שכבר נוצר להם מצב של דורבן זה עדיין חשוב לבצע את השינוי הזה שאר מכיל מעבר אל יצירה של כמה פחות לחץ על כף הרגל, לצד פתרונות נוספים שמסיימים את הדלקת כמו תרגילי פיזיותרפיה, נעליים בהתאמה אישית, בדיקת פילוג  וטיפול בגלי הלם.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »