טיפול בפיברומיאלגיה ותשישות הכרונית

טיפול בפיברומיאלגיה ותשישות הכרונית

אחת התופעות הנפוצות בקרב אנשים מבוגרים בפרט, היא פיברומיאלגיה תופעה שמתייחסת למצב של כאבים כרוניים הן בשרירים, הן בעצמות וכן רגישות שמתלווה אליהם. מעבר לכך, הרבה פעמים הכאבים מתלויים בעייפות, דיכאון, ואפילו בחרדות. כל אלה מן הסתם משפיעים על התפקוד היומיומי השוטף ומעבר לכך. 

במשך לא מעט זמן, היתה מחשבה שהכאבים השונים נובעים בעיקר ממצב נפשי, קיצוני, ולכן גם הטיפול היה בכלים נפשיים, פסיכיאטריים. היום לעומת זאת, מבינים שלא מדובר על מצב נפשי אלא מצב פיזי, כאבי אמיתי שנובע מעניין מערכתי, אשר יוצר תופעות לוואי שונות. 

העניין הוא, שבשביל לטפל בבעיה, הרפואה המערבית, הקונבנציונאלית, מתעסקת יותר בסימפטומים ופחות במקור של הכאב, מה שכמובן פחות יכול להשפיע על התמודדות עם המצב. לכן חשוב להכיר את המקור, לרדת אל שורש הבעיה ומשם להמשיך בטיפול הסדיר. בין היתר, על מנת למצב מצב שהכאב יהפוך למשהו יותר משמעותי, למשל, אם מדובר בכאבים בפרקים ובשרירים, אזי שטיפול ספציפי, לא בהכרח תרופתי, יכול להביא לכך שלא יתפתחו דלקות. 

איך מתמודדים עם מצבים שכאלה

הטיפול יכול להתבסס על מאפיינים שונים, מן הסתם בשלב הראשון, מדובר על אבחון בפיברומיאלגיה ועייפות כרונית המתבצע בין היתר באמצעות בדיקות דם על מנת לראות מדדים מסוימים, כולל של תפקוד בלוטת התריס, בשלבים הבאים יהיה קל לראות איך מתקדמים לטיפול באופן יותר מתקדם. 

למשל, אחת הדרכים המוכרות להתמודדות עם הבעיה היא דרך שימוש בהורמונים מסוימים, בין היתר בשביל לשפר את רמת ההורמון הספציפי בגוף. כמו כן, יש לבצע פעילויות שונות על מנת להתמודד עם הכאבים, לשנות את התזונה ואפילו לשנות את זמן השינה. ברגע שעושים את כל זה, קל יותר להתמודד עם הבעיה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »