כל מה שרציתם לדעת על אומגה 3

אומגה 3

כל אחד מאיתנו צריך לצרוך מרכיבים שונים, אשר מיועדים לחזק מערכות שונות בגוף שלו. כך למשל, עלינו לצרוך באופן קבוע חלבונים, ויטמינים, ברזל, סידן, מינראליים, ומרכיבים אחרים שתפקידים לחזק את המערכת החיסונית, שרירים, עצמות, תאים ורקמות בגוף. 

אחד המרכיבים החשובים ביותר עבורנו הוא אומגה 3 של פארמה סייל. מדובר על חומצות שומן אשר יכולות להשפיע על הבריאות שלנו באופנים שונים ולכן חשוב שאנחנו נצרוך אותן באופן קבוע. ניתן לעשות זאת באמצעות תוספי תזונה וכן אנחנו יכולים לצורך אומגה 3 דרך צריכת דגים מסוגים שונים. 

על פי מחקרים שונים, אומגה 3 יכולה לעזור לנו, במגוון רחב של מקרים. למשל, היא יכולה לעזור לתפקוד מערכות כלי הדם, התפתחות המוח, התמודדות סרטן, מערכות אוטואימוניות, מחלות עור ועוד. קיים דגש נרחב על צריכת אומגה 3 בקרב ילדים, בין היתר בגלל העובדה שמאפיינים שונים בחומר יכולים לעזור בהתפתחות המוח, התפתחות העיניים והראייה וכן בהתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, אשר נחשבים מאוד נפוצים בקרב ילדים. 

כיצד אנחנו יכולים לצרוך אומגה 3

כאמור, יש אפשרות לצרוך אומגה 3 דרך תוספי תזונה מתאימים. אך ההמלצה של חוקרים רבים, לעשות את זה דווקא דרך צריכת דגי ים. מאחר ויש מחסור בצריכת אומגה 3 בתפריט המערבי הקלאסי, הרי שמומלץ לצרוך את זה באופן ישיר באמצעות דגים. 

חשוב לציין עוד, ספורטאים אשר מבצעים פעילות גופנית בעצימות גבוהה ומעמיסים על הגוף שלהם, חייבים לצרוך כמות יותר גדולה, על מנת להימנע מחשיפה למחלות שונות. כאשר הגוף מבצע פעילות מאומצת, מערכת החיסון שלו נחלשת. אומגה 3 מאפשרת להתמודד עם סיטואציה כזו ולחזק את המערכת על פי הצורך, ולכן מומלץ לשלב צריכת דגים בתפריט היומי 

לפני שאנחנו ממהרים לעשות את זה, כלומר לצרוך כמות דגים גדולה, חשוב שנלמד על ערכים נוספים שיש בכל דג ועד כמה הם יכולים להטיב איתנו. ייתכן מאוד שיהיו ערכים שאנחנו לא צריכים, לפחות לא בכמות גדולה ואז נצטרך לוותר על סוגים מסוימים של דגים ונעדיף לצרוף סוגים אחרים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »