טיפול רגשי – למה זה חשוב?

הרבה מאוד אנשים, מבוגרים וצעירים, לא נוהגים להתייחס ברצינות מספקת לתהליכים רגשיים שהם חווים. מבחינתם טיפול אמור להיות אך ורק בהיבט הפיזי. הם פונים לרופא אם כואב להם משהו או חשים לא טוב, אך אם מדובר בעניין רגשי, אזי שהם לא יעשו זאת. הם מאמינים שיש להם את היכולת לטפל בעצמם או שהדברים יחלפו עם הזמן.

זו טעות להסתכל על הדברים כך ויכול להיות לזה מחיר מאוד משמעותי בעתיד. טיפול רגשי הוא דבר מאוד חשוב, בכל גיל, בפרט טיפול אם מדובר על טיפול רגשי לילדים ואז ההורים שלנו צריכים לשים לב לכך שעובר עלינו משהו ואנחנו צריכים להיפגש עם איש מקצוע ולקבל טיפול, ובין אם אנחנו בני נוער או מבוגרים אשר מודעים לעצמם ולכאורה יודעים כיצד להתנהל בהיבט זה.

טיפול רגשי הוא בדיוק כמו כל טיפול רפואי אחר. בסוף של דבר, הרגש הוא כמו כל שריר או חלק אחר של הגוף, הוא יכול להיפצע ואנחנו צריכים לתת לו טיפול הולם.

מדוע זה חשוב שנעבור טיפול רגשי?

ראשית, אם אנחנו לא נעבור טיפול רגשי מותאם, אזי שזה יכול להשפיע עלינו בצורות שונות. זה יכול להשפיע עלינו בהיבטים שיצמצמו את היכולת שלנו לפעול בחיים ולהתקדם. זה יכול לפגוע ביכולת שלנו להשיג את המטרות שהצבנו בפנינו.

שנית, אם אנחנו לא נטפל בבעיה היא לא תיפתר, היא לא תיעלם. להיפך, היא רק תגבר. לכן אנחנו חייבים לטפל בעצמנו כמה שיותר מהר ובוודאי לעשות זאת עם איש מקצוע שמתמחה בכך.

שלישית, אנחנו לא יכולים לטפל בעצמנו מאחר ואין לנו את הכלים לכך ואין לנו את היכולת לראות את התמונה המלאה מבחוץ, אלא רק את מה שאנחנו חווים מבפנים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »