טיפול רגשי קבוצתי במה הוא שונה מטיפול פרטני

טיפול רגשי קבוצתי

ילדכם חווה קשיים חברתיים מורכבים בבית הספר, ולכן היועצת המליצה לכם לנסות טיפול רגשי לילדים במרכז מקצועי ומוסמך לכך כמו מרכז חברותא. לאחר קריאה ברשת על הטיפולים המומלצים, ראיתם כי ניתן לבצע טיפולים פרטניים וטיפולים קבוצתיים כדי לגבור על הקשיים היומיומיים של הילד.

כדי שתוכלו לבחור נכון את הטיפול הטוב ביותר לילדכם, כדאי שתכירו בראש ובראשונה את ההבדלים המהותיים בין טיפול רגשי פרטני לטיפול רגשי הנערך בקבוצה.

מהו טיפול רגשי פרטני?

טיפול רגשי פרטני מתבצע באופן פרטי, כאשר המטפל נמצא עם הילד "אחד על אחד" ויחד הם מנסים לפתור את הקשיים שהילד חווה. בטיפול הפרטני המטפל מציע לילד טיפים, פתרונות ובעיקר דרכי התנהגות להתגבר על הקשיים שהוא חווה כך שהוא יכול ליישם אותם בפועל בזמן אמת.

מהו טיפול רגשי קבוצתי?

בשונה מטיפול רגשי פרטני, טיפול רגשי בקבוצה נערך יחד עם עוד מספר ילדים החווים קשיים חברתיים או קשיים רגשיים באופן יומיומי. מהלך הטיפול מתבסס באופן זהה לדרכי הטיפול הפרטני, אך משולבות בו גם טכניקות ייחודיות שניתן לערוך בקבוצה של ילדים כמו התמודדות עם סיטואציות חברתיות, התנהגות חברתית ועוד.

> קראו מה זה אומר קבוצת מיומנויות חברתיות לילדים

איזה טיפול הוא המומלץ ביותר?

על אף שטיפול פרטני מתבצע באופן פרטי מול מטפל המקדיש את כל תשומת ליבו לילד, בטיפול הקבוצתי הילד חווה את הטיפול באופן מוחשי וטבעי. כיוון שמדובר לרוב על קשיים חברתיים ורגשיים מהם הילד סובל, הטיפול הקבוצתי מעניק לו בפועל את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם הקשיים שלו – כך שמצד אחד הוא מקבל הכוונה והדרכה מקצועית ממטפלים מנוסים, ומצד שני הוא גם יכול ליישם זאת במסגרת הטיפולית התומכת בה הוא נמצא.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »