האם הפסקת שתייה לפני השינה מסייעת להימנע מהרטבת לילה – ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

להימנע מהרטבת לילה

הרבה הורים סבורים כי אם הם רק יימנעו מהילדים שלהם לשתות לפני השינה, הרי שבאופן טבעי לא תהיה להם כל סיבה להרטיב בלילה. רבים וטובים ישבו על המדוכה הזו וניסו לבדוק ולברר האם אכן מדובר בדרך יעילה ונכונה. אז כאן אנחנו ננסה לבדוק האם אכן זוהי השיטה וזו הדרך לטפל בכל מה שקשור להרטבת לילה יחד עם ד"ר קובי שגיא המומחה תחום.

ממה נובעת הרטבת לילה?

אז למעשה אנחנו צריכים לבדוק מהי הסיבה ומה הגורם להרטבת לילה.

הרי אנחנו רואים כי יש ילדים אשר בקלות רבה מצליחים להיגמל יום ולילה לעיתים אפילו לפני גיל שלוש. אז איך זה בעצם יכול להיות? כאן חשוב להבין את הנושא הפיזיולוגי של הילד. יש לשים שיש להם שלפוחית שכבר בשלה והיא מסוגלת לעצור את השתן והם נהנים מיכולת איפוק גבוהה יותר. מנגד יש כאלה שהם לא מצליחים לעצור את השתן או להתאפק אפילו לא לזמן קצר ממש. ברגע שהשלפוחית מלאה, היא פשוט מתרוקנת.

מלבד זאת קיימים הבדלים מאוד משעתיים מבחינת דפוסי השינה.

יש ילדים שרגילים לישון שינה מאוד עמוקה ועל כן הם גם מרטיבים תוך כדי שינה מבלי שהם יחושו בכך משתף ד"ר טל שגיא. מצד שני יש ילדים שהשינה שלהם היא לא כל כך עמוקה ועל כן הם גם יהיו מסוגלים להתעורר בקלות כאשר משהו לא נוח להם. זה אומר שכאשר הם יחושו כי הם צריכים לרדת לשירותים, זה יפריע להם לישון והם יתעוררו מאליהם.

להגביל את  השתייה?

אז האם יש טעם להגביל את השתייה לפני השינה? התשובה היא שבהחלט לא כדאי להפריז בשתייה לפני השינה מסביר ד"ר טל שגיא כי גם אם הילד יתעורר לשירותים, הדבר יפריע לשינה הרצופה ולעיתים הוא גם יתקשה להירדם אחר כך. מצד שני להשכיב ילד שבוכה כי הוא צמא וההורים אינם מוכנים להיעתר לו זה גם לא נחמד והיא נחשבת לעיתים להתעללות ממש. הפתרון היא כמובן ללכת על דרך האמצע ולהציע לילד הצמא לשתות מים בלבד. מים הוא לא ישתה הרבה מידי ועל כן זה יהיה הכי נכון.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »