השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד

להיות בלי שיניים למשך זמן רב זה פשוט לא כיף. המחסור בשיניים הוא לא נוח. השיניים החסרות משבשות את כל שגרת היום יום, האכילה נעשית קשה וגם הדיבור. ולפעמים זה פשוט מביך, במיוחד כאשר השיניים החסרות הן השיניים קדמיות שמשאירות חלל לא אסתטי כאשר אתה מחייך.

בגלל כל הסיבות האלו, המציאו את השתלת השיניים ביום אחד.

הרבה אנשים נהנים מהיתרונות של השתלות דנטליות לכן הן הפכו לאופציה השכיחה ביותר לטיפול בשיניים חסרות. אך הרבה פעמים ההמתנה לסט השיניים החדש היא מאוד לא נוחה וזו הסיבה שהשתלת שיניים ביום אחד היא אופציה מאוד טובה להרבה מטופלים.

השתלת שיניים ביום אחד לעומת השתלת שיניים מסורתית

כשאתה שומע אנשי מקצוע בתחום השיניים מדברים על "הרכבה מיידית", הם מדברים על הצמדת כתר זמני זמן קצר לאחר שהכניסו את השתל הדנטלי.

זה בעיקר למטרות אסתטיות, אך שתלים שהורכבו באופן מיידי יכולים גם הם להיות פונקציונליים. פירוש הדבר שאתה יכול לאכול איתם ולצחצח שיניים איתם. בדרך זאת, אתה יכול לקבל השתלת שיניים מלאה ביום אחד, זה יכול להיות עבור מספר שיניים או לכל השיניים שלך, ולא רק לשן אחת.

סוג אחד של השתלות שיניים מיידיות הוא All-On-4. בשיטה זאת מונחים ארבעה שתלים בעצם הלסת בכדי לתת תמיכה לתותבת שלמה. במקרה זה, רופא השיניים מניח כתר זמני על גבי השתלים למראה טבעי בזמן שהשתלים מתמזגים לעצם.

ההבדל בין השתלת שיניים ביום אחד לבין שתלים מסורתיים הוא הזמן שבין הנחת השתלים להצבת הכתר. עם שתלים מסורתיים, רופא השיניים שלך עשוי לרצות להמתין מספר שבועות עד חודשים לפני שיניח את הכתר על גבי השתל. הסיבה לכך היא שהעצם שלך צריכה להבריא ולהתמזג עם השתל.

למי מתאימה השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד לא מתאימה לכולם. אם אתה צריך השתלה כזאת עליך לברר אם אתה מועמד מתאים אצל רופא השיניים. במרפאה יעבירו אותך מספר בדיקות על מנת לבדוק אם אתה אכן מתאים לטיפול.

המועמד צריך להיות בעל בריאות אוראלית טובה וגם בריא באופן כללי. המשמעות היא שאם אתה מעשן, חולה במחלה אוטואימונית או מחלה כרונית, יתכן שלא תוכל לקבל שתלים אלו.

כמו כן, אם אתם סובלים מחריקת שיניים אז שתל של יום אחד עשוי לא להיות הטוב ביותר עבורכם מכיוון שדברים כאלו יכולים להשפיע על הפרוגנוזה לטווח הארוך של טיפול בשתלים.

הסיכונים בהשתלת שיניים ביום אחד

כל ניתוח להשתלת שיניים בא עם סיכונים. הסיכונים של השתלת שיניים ביום אחד אינם ייחודיים מניתוחים דנטליים אחרים. בכל פעם שרופא שיניים מבצע ניתוחי פה כלשהם, ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים.

בדיוק כמו בשתלים דנטליים סטנדרטיים, הסיכונים הגדולים ביותר עם שתלים ביום אחד הם תזוזת השתלים, זיהום וכאבים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »