דפיברילטור

דפיברילטור

דפיברילציה, הוא הליך המשמש לטיפול במצבים מסכני חיים המשפיעים על קצב הלב כגון הפרעת קצב לב, פרפור חדרי הלב וחלילה גרוע מזה, כאשר אין דופק. אז מהו דפיברילטור ולמה אתם צריכים לדעת עליו יותר?!

דפיברילטור

דפיברילטור, הוא מכשיר החייאה רב תכליתי אשר מציע טיפול הולם בזמן בעיית לב או חוסר תפקוד נכון של מערכות הלב.

ההליך בו, כולל העברת שוק חשמלי ללב אשר גורם לדה-פולריזציה של שרירי הלב וכך, הוא משקם מחדש הולכה תקינה של הדחף החשמלי של הלב. המכונה המשמשת להעברת הלם טיפולי זה ללב נקראת דפיברילטור.

הסוגים השונים של דפיברילטורים בהם נעשה שימוש כוללים דפיברילטורים חיצוניים, דפיברילטורים טרנס-ורידיים ודפיברילטורים מושתלים.

דפיברילטורים עוצמתיים ותכונותיהם

דפיברילטורים, הם מכשירים המשחזרים דופק תקין על ידי שליחת דופק חשמלי או הלם ללב. הם משמשים כדי למנוע או לתקן הפרעת קצב, פעימות לב שאינן אחידות או איטיות מדי או מהירות מדי. דפיברילטורים יכולים גם להחזיר את פעימות הלב אם הלב מפסיק לעבוד לפתע.

ישנם סוגים שונים של דפיברילטורים והם פועלים בדרכים שונות. דפיברילטורים חיצוניים אוטומטיים (AED), שנמצאים במרחבים ציבוריים רבים, פותחו כדי להציל את חייהם של אנשים שחווים דום לב פתאומי. אפילו עוברי אורח לא מאומנים, יכולים להשתמש במכשירים אלה במקרה חירום.

מכשיר שיכול למנוע מוות וודאי

דפיברילטורים שמספקת אריאל מדיק, יכולים למנוע מוות פתאומי בקרב אנשים שיש להם סיכון גבוה להפרעת קצב מסכנת חיים. הם כוללים דפיברילטורים מושתלים (ICD), הממוקמים (בניתוח) בתוך הגוף, ודפיברילטור לביש (WCD), הנשענים על הגוף.

חקרו את נושא הבריאות הזה, כדי ללמוד עוד על דפיברילטורים, על תפקידנו במחקר ובניסויים קליניים לשיפור הבריאות, וכמובן, היעזרו במחקרים כדי לתעל את עבודתכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »