כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

כירופרקטיקה, היא טיפול כוללני העוסק בריפוי בכמה מקומות יסוד בגוף האדם. סוג טיפול זה, נפוץ בכל העולם והוא נחשב לטיפול פורץ דרך בתחומים רבים. רוצים לדעת עוד, המשיכו לקרוא מאמר זה שיסביר לכם הכל.

כירופרקטיקה

התאמת כירופרקטיקה, היא הליך בו מומחים מאומנים (כירופרקטורים) משתמשים בידיהם או בכלי קטן להפעלת כוח מבוקר ופתאומי על מפרק עמוד השדרה. מטרת הליך זה, המכונה גם מניפולציה בעמוד השדרה, היא לשפר את תנועת עמוד השדרה ולשפר את תפקודו הגופני של האדם.

סיכונים

התאמת כירופרקטיקה, בטוחה כאשר היא מבוצעת על ידי מישהו שהוכשר ומורשה לספק טיפול כירופרקטי (קראו בהרחבה מה זה כירופרקט). סיבוכים רציניים הקשורים להתאמה של כירופרקטיקה הם נדירים באופן כללי, אך עשויים לכלול:

  • פריצת דיסק או החמרה של פריצת דיסק קיימת
  • דחיסת מערכת העצבים בעמוד השדרה התחתון
  • סוג מסוים של שבץ מוחי לאחר מניפולציה בצוואר

אל תחפש התאמת כירופרקטיקה אם יש לך:

  • אוסטאופורוזיס קשה
  • קהות תחושה, עקצוץ או אובדן כוח בזרוע או ברגל
  • סרטן בעמוד השדרה
  • סיכון מוגבר לשבץ מוחי
  • הפרעת עצם ידועה בצוואר העליון

מה אתם יכולים לצפות

בביקורכם הראשוני, הכירופרקטור שלכם (כירופרקט במרכז) ישאל שאלות על היסטוריית הבריאות שלכם ויבצע בדיקה גופנית, תוך תשומת לב מיוחדת לעמוד השדרה שלכם. הכירופרקט שלכם, עשוי גם להמליץ ​​על בדיקות אחרות, כגון צילומי רנטגן.

במהלך ההליך

במהלך התאמת כירופרקטיקה טיפוסית, הכירופרקטור שלכם יציב אותכם בעמדות ספציפיות לטיפול באזורים שנפגעו. 

לעתים, תהיו בשכיבה עם הפנים כלפי מעלה על שולחן כירופרקטיקה מעוצב במיוחד. הכירופרקטור, משתמש בידיו כדי להפעיל כוח מבוקר ופתאומי על המפרק, דוחף אותו מעבר לטווח התנועה הרגיל שלו. ייתכן שתשמע קולות קפיצה או פיצוח כאשר הכירופרקט שלכם יזיז את המפרקים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »