מכון גמילה מקנאביס – מה קורה שם?

מכון גמילה מקנאביס - מה קורה שם?

"התמכרות" היא אחת המילים שיש להיזהר בהן, שכן מצב זה נחשב גופני ונפשי והוא יכול להתרחש בחשיפה לחומרים כימיים, לחומרים משני תודעה, לסמים, תרופות, לכדורים מסוגים שונים, וכן – התמכרות יכולה להיות גם למין, לספורט, להימורים ולשאר חוויות שממלאות את הגוף באדרנלין, אך בשימוש לא הגיוני מתחילות להיות  לא טובות עבורנו. 

בכל הנוגע לקנאביס, מדובר בצמח שאמנם גדל באופן טבעי, אך מכיל חומרים משני תודעה וממכרים. מלבד זאת, החומרים שבצמח הקנאביס כמו THC ו CBD  – אחראיים על שינוי התועדה ובכך גורמים לתחושת "ההתמסטלות" הידועה שברוב המקרים משווה רוגע, איזון, שקט נפשי ורפיון איברים. 

עם זאת במצבים בהם הגוף מתרגל לחומרים ובמצבים בהם הצריכה אינה מתונה – ימצא את עצמו האדם שצורך את החומרים, מכור לקנאביס בעוד שגופו ונפשו ישתוקקו אל החומר. התוצאה תהיה, קבלת שקט הנפשי או שיכוך הכאב למספר רגעים, אך בטווח הרחוק הכאב או החרדה לא ייעלמו אלה יחמירו. בעיקר ללא טיפול נפשי או גופני שיאפשר התמודדות עם החיים, ללא השפעתו של הסם. 

מכון גמילה – מתי תדעו כי הגיע הזמן לקבל עזרה?

מי שהתמכר לכול סוג של חומר או לפעילות ממכרת, יידע זאת בתת מודע או במודע, ויבין כי ללא הפעילות –  הוא אינו מצליח לתפקד או לשרוד. בכך ישנו חיפוש פסיבי של מכורים אחר הסם, כמו גם אחר התחושה האופורית שהוא מספק. 

בכך יזנח האדם המכור את עבודתו, את לימודיו ותחביביו, את החברים ואת המשפחה – כאשר כל המשאבים שלו ינותבו על מנת לממש את ההתמכרות. לכן רבים פועלים בכול זמן על מנת להתמקד בעישון קנאביס, כמו גם בכול פעילות אחרת. המכור ימצא עצמו מבודד ופועל למטרה אחת בלבד! והיא צריכת הסמים הממכרים. במקרים כאלה חשוב לפנות אל מכון גמילה. 

אבל מה עושים במכון גמילה מקנביס?

מכוני גמילה נועדו בראש ובראשן לאבחן ולטפל באדם המכור. במכונים עובדים פסיכולוגים, מדריכים ומומחים – חלקם מכורים לשעבר, אשר רוצים לספק את האיזון הדרוש ללא הסמים. במכון הגמילה יעזרו המומחים לטפל בהתמכרות, להכיר בדברים שהובילו אליה, ולסייע להשקיט חרדות פחדים ומתחים – ללא שימוש בסמים. 

במכונים גמילה, עובדים מיטב המומחים על מנת לאפשר טיפול בהתמכרות לקנאביס שיהיה נכון ובהתאמה אישית, ובכך- החזרת איכות החיים של האדם המכור, אל חייו. 

לסיכום, אם אתם מרגישים שאתם מכורים לקנאביס או לכול סם אחר – יש לפנות אל מכוני גמילה שיאפשרו לכם דרך חיים נכונה יותר. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »