טיפול באוטיזם בעזרת כלבים

הפרעת הספקטרום האוטיסטי (ASD) מקיפה מגוון רחב של מחלות חברתיות ונפשיות שקשה לטפל בהן. בשל היעדר טיפולים מבוססים ל- ASD, טיפולים אלטרנטיביים היוו את צורת ההתערבות העיקרית. איזו עוד דרך מתאימה לטיפול באוטיזם?

טיפול באוטיזם בעזרת כלבים

אחת החלופות בטיפול באוטיזם בשונה מהטיפול המוכר והסטנדרטי, היא טיפול באוטיזם בעזרת כלבים וחיות מחמד בכלל, תחום שחווה עניין הולך וגובר ולאחרונה הצטברו מחקרים החוקרים את יעילותו. 

מאמר זה סוקר ומסכם את היעילות הזו כמו גם את הממצאים והמגבלות הקשורים לטיפול בחיות מחמד. רוב המחקר על אוטיזם וטיפול בחיות מחמד בדק ילדים והשתמש בעיקר בכלבים ובסוסים לטיפול. 

מה אומרים המחקרים בטיפול באוטיזם

מחקרים הראו השפעות חיוביות לטיפול, כולל שיעורי שביעות רצון גבוהים בקרב משפחות המשתתפים. המגבלות העיקריות של מחקרים בספרות הנוכחית, כוללות היעדר קבוצות ביקורת וגדלים קטנים של קבוצות מדגם. 

מחקר עתידי, צריך לשלב עיצובי מחקר טובים יותר ודגימות גדולות כדי לאמת טיפול בחיות מחמד כטיפול מתאים ל- ASD.

שירותי טיפול והתערבות בספקטרום האוטיסטי

הטיפולים הקיימים בהפרעת הספקטרום האוטיסטי (ASD) מבקשים להפחית תסמינים המפריעים לתפקוד היומיומי ולאיכות החיים. ASD משפיע באופן שונה על כל אדם, כלומר לאנשים עם ASD יש חוזקות ואתגרים ייחודיים וצרכי ​​טיפול שונים.

סוגי טיפול

הטיפולים יכולים להינתן במסגרות חינוך, בריאות, קהילה או בית, או שילוב של כמה מסגרות. חשוב שהספקים יתקשרו זה עם זה ועם האדם עם ASD ומשפחתו כדי להבטיח שמטרות הטיפול וההתקדמות יעמדו בציפיות.

כאשר אנשים עם ASD יוצאים מבית הספר ומגיעים לבגרות, שירותים נוספים יכולים לסייע להם בשיפור הבריאות והתפקוד היומיומי, ולהקל על מעורבות חברתית וקהילתית. עבור חלקם, ייתכן שיהיה צורך בתמיכה אחרת.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »