האם מאוורים באמת מזיקים לבריאות

מאוורים באמת מזיקים לבריאות?

הקיץ כבר כאן והוא מתכוון להישאר בסביבה למשך חצי השנה הקרובה, כך שכדאי בהחלט להתחיל להתכונן לקראתו ומוטב מוקדם מאשר מאוחר. היום ברוב הבתים בארץ ניתן למצוא לפחות מזגן אחד, כאשר בחלק ניכר מהבתים קיים מזגן בכל חדר. רוב הישראלים מכורים למיזוג אוויר, הם אינם מסוגלים לשהות בחדר שאינו ממוזג לטמפרטורה של 20 – 22 מעלות. אך למעשה, כאשר הפרשי הטמפרטורות בין החדר לבין הסביבה החיצונית כל כך משמעותיים, הדבר משפיע על הגוף ורוב האנשים מסתובבים כל הקיץ עם צינון מעיק. לעומת זאת, מי שיבחר להשתמש במאוורר עם תאורה יוקרתית לבית בילדאין, יגלה כי הגוף שלו מסוגל להסתגל טוב יותר לסביבה החיצונית, היות והבדלי הטמפרטורות לא יהיו משמעותיים כל כך.

מדוע כדאי להשתמש במאוורר ולוותר על המזגן?

קודם כל, כדאי להדגיש כי ברמה העקרונית הרבה יותר בריא להיות בסביבת מאוורר, מאשר להתקרר מהמזגן. אנשים שהולכים לישון עם מזגן, קמים בדרך כלל בבוקר עם כאבי גב, כאבי ידיים וכאבי רגליים. לעומת זאת, מי שהולך לישון עם מאוורר, מתעורר רענן וחינני יותר. הגוף שלנו מסוגל להסתגל לכל טמפרטורה, אם רק נותנים לו את הזמן הדרוש. קירור החדר ל – 16 מעלות למשל, גורם לגוף להיכנס לשוק טוטאלי כאשר הוא יוצא החוצה ל – 35 מעלות צלזיוס. לכן עדיף לשמור את הטמפרטורות מאוזנות יותר, ובכך לשמור על הבריאות שלנו. שימוש במאוורר למשל, מצליח לקרר מעט את הטמפרטורה, אך הוא אינו משפיע על הגוף בצורה כל כך חזקה. ניתן גם לכוון אותו לזוויות שונות, כך שלא חייבים להרגיש את הרוח בצורה ישירה על הגוף. ההמלצה הכללית היא לישון בקיץ על מאורר, ולוותר על שינה מזיקה עם מזגן. עם זאת, יש לשים לב שהמאוורר לא יהיה מכוון לגב, היות והדבר עלול לגרום לכיווצי שרירים. לכן עדיף להרחיק את המאוורר מאזור המיטה ולכוון אותו לעוצמה נמוכה או בינונית בלבד.

בדקו באתר חנות גופי תאורה בראש העין איזה מאוורר הכי מתאים לכם

לסיכום, אין שום ספק כי הרבה יותר בריא לישון עם מאוורר מאשר עם מזגן, ובאופן כללי עדיף להסתגל לטמפרטורות שיהיו פחות קיצוניות מהטמפרטורות ששוררות בסביבה החיצונית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »