טיפול בחרדות קשות

טיפול בחרדות קשות

אחת הבעיות הנפשיות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה היא הפרעות חרדה כאשר היא פוגעת במבוגרים ובילדים כאחד. הפרעות חרדה הן למעשה תגובה של הגוף לתחושה סכנה במצב כזה או אחר, כאשר אצל כל אחד מצב החרדה מתפרש באופן שונה בסיטואציות, בתחושות ובתגובות של הגוף. אותן הפרעות חרדה מסוגלות לגרום לתגובות כגון הזעה, דפיקות לב מואצות דרך רעידות או חוסר יכולת מוחלט לתפקד ברגעים מסוימים. הפרעות חרדה קשות עלולות גם להיגרם עצם מחשבה בלבד על סיטואציה מסוימת ולאו דווקא עקב מקרה שקרה או סיטואציה בה אנו נמצאים.

הפרדות חרדה קשות תסמינים

התסמינים של הפרדות חרדה קשות יכולים לבוא לידי ביטוי הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי. פחד קיצוני, מחשבות כמו אני לא מסוגל להתמודד עם זה או מה יהיה, רעד בגוף, דפיקות לב, יובש בפה – אלו ועוד מאפיינים הפרעות חרדה מסוגים שונים.

איך נאבחן חרדות קשות?

על מנת לאבחן חרדה ניתן בראש ובראשונה ללכת לרופא משפחה, לספר לו על הסימפטומים אותם אנו חווים ברגעים מסוימים וממנו לקבל הפנייה לפסיכולוג או פסיכיאטר. הפסיכולוג או הפסיכיאטר אלו הם אנשי המקצוע אשר ינתחו את אותם תסמינים שתספרו עליהם וביחד עם בדיקה קלינית יוכלו לאבחן אתכם ואת חומרת ההפרעה שלכם.

טיפול בחרדות קשות איך זה נעשה?

התמודדות עם חרדה וגם הטיפול בחרדות קשות מתחילים בראש ובראשונה לאחר האבחון, כאשר ניתן להמשיך טיפול עם הפסיכולוג שאבחן אותכם או כל פסיכולוג אחר, כאשר אותו טיפול עתיד למצוא את שורש הבעיה הפסיכולוגית ולטפל בה. דרך נוספת היא לטפל בחרדה על ידי כלים כמו היפנוזה, דמיון מודרך או הרפיה כאשר לעיתים נראה שילוב שלהם גם בדרך הראשונה שתיארנו, הרי היא הטיפול הפסיכולוגי המעמיק. דרך נוספת לטיפול בחרדות קשות הינה טיפול באמצעות תרופות ממשפחות שונות כאשר בדרך כלל נראה טיפול בתרופות באמת במקרים בהם ההפרעות הן קשות יותר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »