רדימות בכף היד

רדימות בכף היד

רדימות בכף היד היא אחד הכינויים לתופעה לא מאוד נעימה, של תחושת נימול ביד. התחושה יכולה להתרחש בקצות האצבעות בלבד, או בשלוש מתוך 5 אצבעות בכף היד. היד יכולה להיות חלשה ורפויה, או כבדה לתחושה, או להתעייף בקלות.

הכל מקרה, בעיות מסוג זה בכף היד ניתנות לטיפול – ויפה שעה אחת קודם.

למה יש רדימות בכף היד?

תחושת רדימות בכף היד, כמו גם באיברי גוף אחרים, נגרמת בדרך כלל באופן זמני, בגלל הפעלת לחץ ממושך ולא אחיד, על חלק בכף היד, לרוב פרק כף היד.

יחד עם זאת, כאשר התחושות המציקות חוזרות על עצמן, או נמשכות לזמן רב ללא שיפור, ייתכן כי מדובר על בעיה רפואית שיש לטפל בה בהקדם.

בין היתר, תחושת רדימות בכף היד יכולה להתרחש בגלל לחץ קבוע על אחד מהעצבים החשובים השולטים על התחושה והתנועה של חלק מאצבעות כף היד.

מצב כזה יוצר הפרעה בהולכת אות חשמלי על ידי העצב אל המוח.

תעלת שורש כף היד (התעלה הקרפלית) היא המקום הרגיש ביותר לבעיות מסוג זה עליה ניתן לקרוא גם בלינק https://docatlan.com/carpal-tunnel-syndrome/, אך בעיות דומות יכולות להתקיים גם בתוך תעלת גויון (Guyon) בשורש כף היד, או תעלת המרפק, המוליכה עצבים לכף היד.

טיפול להפסקת רדימות בכף היד

כאשר מדובר על מקרה קל, כאשר הגורם לרדימות אינו חמור, או בסיסי במיוחד, ניתן לטפל בגורם לתחושה באמצעות הזרקת חומרים נוגדי דלקת, או קיבוע באמצעות סד.

ניתן אף להזריק סטרואידים לאזור הפגוע כדי להקל על התופעה על ידי הפחתת לחץ, אך במקרים בהם הטיפולים הללו אינם עוזרים, ניתן ליישם התערבות כירורגית יעילה כדי להסיר את החלץ מעל העצב.
למידע נוסף, ייעוץ מקצועי והכוונה – פנו אל ד"ר פרנק אטלן מומחה כף יד בהקדם.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »