כל הסיבות לשחייה לפעוטות

כשהתינוק שלכם עדיין לא מספיק גדול כדי ללכת, זה אולי נראה חסר היגיון לקחת אותו לשחות בבריכה. אבל ייתכן מאוד ותמצאו הרבה מאוד יתרונות אם הם יוכלו לשכשך במים ברמה כזו או אחרת. אנו בתור עוברים מעבירים תשעה חודשים בתוך הרחם, שהינו לא יותר מאשר בריכת שחייה פרטית, מה שאומר שאנחנו מכירים להסתגל ולהכיר את המים בשלב מוקדם יותר של החיים ממה שנדמה לנו, ולכן לימודי שחייה בסביון יוכלו להתאים גם לקטנטנים שלנו.

הימצאות בתוך המים מעסיקה את גופו של התינוק בצורה ייחודית לחלוטין ויכולה ליצור מיליארדי נוירונים חדשים במוחו בזמן שהוא בועט, גולש ומכה במים. בשל מערכת החיסון העדינה שלהם, הרופאים יכולים להמליץ להורים לא לחשוף את התינוקות שלהם לבריכות או אגמים עם כלור עד גיל חצי שנה, בערך. 

יתרונות של שחיה בגיל צעיר

לחשיפה מוקדמת של בריכות שחייה ומים לילדים יש יתרונות פיזיים, מנטליים ורגשיים על הילד. ככל שילדים יחשפו למים מוקדם יותר בחיים, כך הם פחות יפתחו פוביה ופחד מכניסה למים בשלבים מאוחרים יותר של החיים. בנוסף, הם יסתגלו לסביבות מימיות בצורה טובה יותר, ילמדו לשחות ולצלול ברמה טובה יותר ובסך הכללי יפתחו ביטחון עצמי גדול ומרשים יותר.

שחייה עשויה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי של ילדכם

תנועות דו-צדדיות צולבות המתבצעות בזמן שחיה של פעוט, המשתמש בשני צידי גופו לצורך ביצוע הפעולה, עוזרות למוח של התינוק לצמוח בצורה איכותית וכמותית הרבה יותר. תנועות צולבות בונות נוירונים בכל רחבי המוח, אך במיוחד באזור המרכז שהוא הקורפוס קולוסום. מוח מפותח זה יכול בקלות ליצור מעגלי תקשורת בריאים יותר בכל רחבי המוח, מה שאומר – ילד מחונן וכישרוני יותר.מעוניינים לפתח את המיומנויות הקוגניטיביות, הפיזיקליות והרגשיות של ילדכם? קחו את הפעוטות שלכם לבריכת שחייה לפעוטות ותתחילו לשחות!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »