טיפול בדיקור לכאבים קשים

טיפול בדיקור

דיקור סיני עשוי להישמע כמו טיפול אקזוטי – ואולי אפילו בלתי סביר – לכאבים כרוניים. אך כיום נוהגים לראות את הדיקור הזה כטיפול משלים מקובל לכאבי גב תחתון מסוימים, כאבי צוואר ומצבי מפרקים ניוונית.

טיפול בדיקור לכאבים קשים

למרות שדיקור סיני, חלק מהרפואה הסינית המסורתית (TCM), הוא אחד מאומנויות הריפוי העתיקות בעולם, הוא לא הוכר על ידי העולם דובר האנגלית, והוא גם לא הוסדר בארה"ב, עד שהעיתונאי ג'יימס רסטון חזר מסין וכתב על החוויה שלו במאמר של ניו יורק טיימס.

מהו דיקור סיני?

דיקור סיני בראשל"צ למשל (ענף של רפואה סינית מסורתית, או TCM) הוא נוהג בן 3,500 שנה יותר מרפואה מערבית מסורתית. 

זה פועל על ידי הפעלת מחטים, חום ולחץ על נקודות ספציפיות בגוף. התיאוריה היא שהחזרת נקודות אלה משחררת או מפנה מחדש את האנרגיה הטבעית של הגוף המכונה צ'י, מכיוון שמחלה וכאב נובעים מחסימות או חוסר איזון של כוח חיים חיוני זה.

האם דיקור סיני עובד?

על פי המכון הלאומי לבריאות (NIH), מספר מחקרים מראים כי הדיקור פועל היטב על כאבים כרוניים כמו כאבי גב וצוואר; דלקת מפרקים ניוונית / כאבי ברכיים; וכאב ראש. 

לעיתים קרובות זה מקטין את שכיחות וכאבי הראש המתחים, ועלול למנוע מיגרנות. "לכן", מסכם ה – NIH, "דיקור סיני נראה כאופציה סבירה עבור אנשים הסובלים מכאבים כרוניים."

כל כמה זמן ניתן לעשות דיקור סיני?

טיפול בדיקור לכאבים קשים ניתן לערוך לעתים קרובות, המטופלים יראו את הדיקור הסדיר שלהם על בסיס קבוע, פשוט בכדי לשמור על תחושת רווחה כללית. למרות העובדה כי ההליך מבוצע על ידי החדרת מחטים דקים לאזורים שונים בגוף, הדיקור נחשב לא פולשני.

אצל מי כדאי לעשות דיקור סיני?

בבואכם לבחור מטפל בדיקור סיני לטיפול בכאבים (וכרגע לא חשוב אם הם מינוריים או קשים), חשוב לזכור שמדובר בטיפול אמנם לא קונבנציונלי אך ללא ספק טיפול שיכול להשפיע על אורח חייכם. מומלץ לעבור על רשימת מטפלים מומלצים שעובדים עם מטופלים רבים ו/או בשיתוף עם קופות חולים, תוכלו להשיג חוות דעת בקלות ולעשות בחירה טובה לטיפול בבעיה שממנה אתם סובלים נורא.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »