טיפול בדיקור לכאבים קשים

טיפול בדיקור

דיקור סיני עשוי להישמע כמו טיפול אקזוטי – ואולי אפילו בלתי סביר – לכאבים כרוניים. אך כיום נוהגים לראות את הדיקור הזה כטיפול משלים מקובל לכאבי גב תחתון מסוימים, כאבי צוואר ומצבי מפרקים ניוונית.

טיפול בדיקור לכאבים קשים

למרות שדיקור סיני, חלק מהרפואה הסינית המסורתית (TCM), הוא אחד מאומנויות הריפוי העתיקות בעולם, הוא לא הוכר על ידי העולם דובר האנגלית, והוא גם לא הוסדר בארה"ב, עד שהעיתונאי ג'יימס רסטון חזר מסין וכתב על החוויה שלו במאמר של ניו יורק טיימס.

מהו דיקור סיני?

דיקור סיני בראשל"צ למשל (ענף של רפואה סינית מסורתית, או TCM) הוא נוהג בן 3,500 שנה יותר מרפואה מערבית מסורתית. 

זה פועל על ידי הפעלת מחטים, חום ולחץ על נקודות ספציפיות בגוף. התיאוריה היא שהחזרת נקודות אלה משחררת או מפנה מחדש את האנרגיה הטבעית של הגוף המכונה צ'י, מכיוון שמחלה וכאב נובעים מחסימות או חוסר איזון של כוח חיים חיוני זה.

האם דיקור סיני עובד?

על פי המכון הלאומי לבריאות (NIH), מספר מחקרים מראים כי הדיקור פועל היטב על כאבים כרוניים כמו כאבי גב וצוואר; דלקת מפרקים ניוונית / כאבי ברכיים; וכאב ראש. 

לעיתים קרובות זה מקטין את שכיחות וכאבי הראש המתחים, ועלול למנוע מיגרנות. "לכן", מסכם ה – NIH, "דיקור סיני נראה כאופציה סבירה עבור אנשים הסובלים מכאבים כרוניים."

כל כמה זמן ניתן לעשות דיקור סיני?

טיפול בדיקור לכאבים קשים ניתן לערוך לעתים קרובות, המטופלים יראו את הדיקור הסדיר שלהם על בסיס קבוע, פשוט בכדי לשמור על תחושת רווחה כללית. למרות העובדה כי ההליך מבוצע על ידי החדרת מחטים דקים לאזורים שונים בגוף, הדיקור נחשב לא פולשני.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי גם יענין אותך...

זו הסיבה שהרגליים שלכם מסריחות

ברומודוזיס, או כפות רגליים מסריחות, הוא מצב רפואי שכיח מאוד. זה נובע מהצטברות זיעה, הגורמת לצמיחת חיידקים על העור. חיידקים אלה גורמים לריחות רעים. זיהומים

קרא עוד »

האם קיים טיפול להצמחת שיער?

אחוז גדול מהאוכלוסייה סובלים מאיבוד שיער והתקרחות בגילאים מבוגרים, אך גם אנשים צעירים בתחילת שנות העשרים לחייהם יכולים לסבול מבעיה זו. ניתן לראות כי רוב

קרא עוד »

Comments are Disabled