מה זה בדיוק אקנה וכיצד ניתן לטפל בעצמם

טיפול באקנה

אקנה היא תופעה עורית אשר מופיעה לרוב בגילאי ההתבגרות, אך לא רק. לא מעט מבני הנוער והאנשים אשר סובלים מאקנה, מוצאים את עצמם מחפשים אחר הפתרון הטוב ביותר להעלמת האקנה. האקנה מסיבה לא מעט אי נעימות לאנשים הסובלים ממנה וכן, לא פעם כאשר היא לא מטופלת נכון היא עתידה להשאיר צלקות על העור. אם אתה סובל מאקנה, כדאי מאוד שתחפש את הטיפול המתאים והרלוונטי ביותר לאקנה המוצע כיום.

מהי אקנה?

אקנה היא בעצם פצעונים המופיעים על העור בשל סתימה בבלוטות החלב בעור. בלוטות החלב אשר נסתמות, יוצרות תהליך דלקתי אשר יוצא כלפי חוץ ומתבטא בפצעונים דלקתיים על הפנים או באזורים אחרים בהם נוטה אקנה להופיע. בני נוער לרוב סובלים יותר מאקנה, מכיוון שמדובר בתופה המתחוללת בשל שינויים המתחוללים בעור בגילאי העשרה, אולם, לא רק בני נוער סובלים מאקנה וכיום, ניתן למצוא אנשים במגוון גילאים שונים אשר סובלים מאקנה. הטיפולים המוצעים כיום לאקנה הינם רבים ומגוונים. מכיוון שאקנה יכולה להסב אי נעימות לאדם, הן מבחינת המראה הוויזואלי שהיא מסבה לו והן מבחינת אי הנעימות שהוא חש בשל הפצעים הללו באזורים שונים בגופו ולעיתים אף כאב ממשי.

כיצד בוחרים טיפול לאקנה

כאשר מדובר באקנה כאמור, ניתן למצוא מגוון סוגים של טיפולים שונים. הטיפול הנפוץ ביותר אשר יוצע לאדם הסובל מאקנה באופן מהותי הוא טיפול באקנה קשה באמצעות כדורים ייעודיים. אולם, טיפול באמצעות נטילת כדורים כימיים הוא טיפול בעל תופעות לוואי, אשר יכולות להיות אפילו קשות. אדם אשר בוחר בשיטת טיפול זו חייב לבדוק את תפקודי הכבד שלו מדי חודש בחודש, מכיוון שהתרופה ידועה כתרופה שיכולה להשפיע באופן שלילי על תפקודי הכבד של האדם. כיום, ניתן לבחור כטיפול חלופי לטיפול בכדורים בטיפול באמצעות משחות ייעודיות או טיפול באמצעות שיטות קוסמטיות שונות, של הקוסמטיקאיות הטובות ביותר בתחום כיום. אם אתה סובל מאקנה, כדאי שתחפש איש מקצוע העוסק בתחום הקוסמטי הרפואי, שידע להתאים לך את הטיפול הנכון שלא יכלול בו תופעות לוואי מסוכנות שונות.

אולי יעניין אתכם גם: הסרת שיער בגוף

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »