עובד זר סיעודי או בית אבות?

מבוגרים בגיל מופלג אשר אינם עצמאיים ויכולים לדאוג לעצמם חייבים להיות מטופלים ובהשגחה לאורך כל שעות היממה. בסיטואציה כזאת, וככל שהיא מתקדמת לרעה, קיימות שתי אפשרויות סבירות לטיפול באיש המשפחה היקר. האחת היא שהייה בביתו עם עובד זר סיעודי, והשנייה היא מעבר לבית אבות. לכל אופצייה יש יתרונות וחסרונות ויש חשיבות לחשיבה עליהם כדי לקבל את ההחלטה המתאימה מכל. ההחלטה מתקבלת, לרוב, משיקולים של יכולת טיפול, העדפות של הילדים והאדם הסיעודי, שיקולים כספיים, פרטיות ועוד.

מעוניינים באפשרויות אחרות לשירותי סיעוד פרטיים? צרו קשר עם מחלקה סיעודית בגיל פז

בית אבות

בית אבות פרטי מספק מגורים תחת השגחה רפואית לקשישים ולאנשים אחרים הנזקקים לכך.  המוסד ערוך מכל הבחינות כולל הטכניות והמנהליות למתן שירות זה. הרצון הוא ליצור מסגרת תומכת המאפשרת חיים נוחים ובטוחים. בתמורה משלם כל דייר סכום חודשי הנקבע על פי הסכמים בין שני הצדדים. בית אבות פרטי ערוך למתן שירותים מקיפים. כל דייר מקבל חדר משותף עם דייר אחר שבו קיימת יחידת מקלחת ושירותים. כן, הוא נהנה מכל האזורים הציבוריים הנמצאים וביין היתר: חדר האוכל, אולמות וחדרי משחק והתכנסות, מרפסות, חצרות וגינות. סדר היום הקבוע כולל ארוחות, שעות למשחק, לאירועי תרבות ופנאי וכדומה. 

מטפל זר

היתרון העיקרי של השוהה בביתו הוא, כמובן, העובדה שהוא מצוי בבית המוכר כשהוא מוקף בכל החפצים אליהם הוא רגיל  בסדר יום מוכר. יש לו מקסימום פרטיות. גם בנושא האוכל יש יתרון. החיסרון יכול להיות בתחושת בדידות כאשר הוא מצוי כל היום עם עובד זר שלא תמיד מבין את השפה ומכיר את אורח החיים שלו מהעבר. ניתן לחפות על כך בארגון פעילויות, בביקורים תכופים של בני המשפחה ועוד. עם זאת, במקרים רפואיים קשים תחושת הביטחון שלו ושל בני המשפחה נפגעת.

Comments are Disabled