5 דרכים להקלה על כאבי שיניים

הקלה על כאבי שיניים

אף אחד מאיתנו לא אוהב להתעורר באמצע הלילה מכאבי שיניים קשים, כאלה שמונעים ממנו להמשיך לישון, עד שהוא מטפל בהם. אף אחד מאיתנו גם לא אוהב להתמודד עם כאבי שיניים במהלך היום ובטח לא בסופי שבוע.

סביר להניח שאם אנחנו נחוש כאב שיניים במהלך היום, אז נפנה מיד לרופא או למיון בשביל שיטפלו בבעיה אם זה לצורך השתלת עצם בלסת או טיפול שורש חירום. אך מה אנחנו עושים אם אין לנו אופציה כזו? איך אנחנו מתמודדים אז עם הבעיה? צריך לזכור, כאבי שיניים, להבדיל מכאבים אחרים, משפיעים עלינו הרבה יותר. מאחר ואנחנו צריכים ללעוס, לאכול, הכאב עלול למנוע מאיתנו את זה. יתרה מזו, הכאב עלול לשתק אותנו, במובן הזה שלא נוכל לעשות שום דבר, בכלל.

כיצד אנחנו יכולים להתמודד עם כאבי שיניים עד שאנחנו נראה רופא?

יש כמה דרכים לכך.

הדרך הראשונה, מים ומלח. זו הדרך הקלאסית, כל רופא שיניים של צוות מרפאת גל שן ימליץ עליה. זה גם מאפשר לנקות את השיניים וגם מקהה את הכאב.

הדרך השנייה, אנחנו יכולים להשתמש במשככי כאבים שלא צריך מרשם עבורם. אותם משככים פשוט משתיקים את הכאב. מה שכן, מוטב לקחת אותם במינון נמוך, מאחר וזה יכול להיות ממכר. המשככים לא פותרים את הבעיה, לא מסירים את הכאב.

הדרך השלישית היא להשתמש במי פה, חוט דנטאלי ואלמנטים אחרים שנדרשים לכל טיפול שיניים בסיסי בבית. מדובר על דברים שיכולים לשמור על ההיגיינה של הפה. הם יאפשרו לנו לנקות את כל הלכלוך ובכך להפחית את הלחץ על השן, בהנחה וזה מה שגורם לכאב.

הדרך הרביעית, להימנע מאוכל קשה, להימנע מאוכל חם או קר, לאכול דברים יותר נוזליים, לפחות עד שהרופא יטפל בבעיה. כך אנחנו פחות נאמץ את השיניים ופחות נכביד עליהם.

הדרך החמישית היא להשתמש בקרח או באלמנטים אחרים שיכולים "להקפיא" את המקום. זה לא פרקטי כל העת, אך למשך זמן קצר זה יכול להקל.

כאמור, הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לפנות אל רופא שיניים ולטפל בבעיה כמה שיותר מהר, כך גם הכאב ייעלם וגם הבעיה תיפתר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »