מי צריך לקחת תוספי מזון

pharmacy-218692_640

ויטמינים, מינרליים ותוספי תזונה ומזון, הפכו פופולריים בקרב הציבור הרחב עם השנים. בעוד שמדפי החנויות מתמלאים מכל טוב, מומחי מזון מזהירים, ששימוש לא נכון בתוספי מזון, עלול לגרום לנזק בריאותי.

מי צריך לקחת תוספי מזון 

אנשים בדיאטה ואנשים עם אנמיה, בדרך כלל יהיו זקוקים לתוספי מזון כלשהם ובעיקר לויטמינים ומינרלים. גם אנשים מבוגרים, שעברו את גיל ה – 60, לרוב יהיו זקוקים לתוספי מזון מסוימים לשיפור כוחם, מרצם ובריאותם.

מהם תוספות מזון? 

הרעיון העומד מאחורי תוספי מזון, המכונים גם תוספי תזונה, הוא לספק חומרים מזינים שאולי לא נצרכים בכמויות מספיקות. תוספי מזון יכולים להיות ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, חומצות שומן וחומרים אחרים המועברים בצורה של כדורים, טבליות, כמוסות, נוזלים וכו'.

תוספי מזון זמינים במגוון מנות, ובשילובים שונים. עם זאת, רק כמות מסוימת של כל חומר מזין נדרשת כדי שגופנו יתפקד, וכמויות גבוהות יותר אינן בהכרח טובות יותר. 

במינונים גבוהים, חומרים מסוימים עלולים להשפיע לרעה, ועלולים להזיק. מסיבה של שמירה על בריאותם של הצרכנים, ניתן אפוא למכור תוספים באופן חוקי רק עם המלצת מנה יומית מתאימה, והצהרת אזהרה שלא תעלה על אותה מנה.

שימוש בתוספי מזון במדינות מסוימות 

השימוש בתוספי מזון משתנה ממדינה למדינה. לדוגמא, תוספי מזון נפוצים יותר בגרמניה ודנמרק 43% ו – 59% מהאוכלוסייה הבוגרת בהתאמה, אך זה פחות כך באירלנד ובספרד 23% ו – 9% בהתאמה. 

נשים בדרך כלל משתמשות בתוספי מזון יותר מגברים, זאת מסיבות רבות ומובנות. הריון לדוגמא, מוציא מאישה כוחות ואנרגיה רבים ולא שגרתיים, דבר שמצריך כמות מוגברת של ויטמינים ומינרליים לגופה בתדירות גבוהה יותר

מי צריך תוספי מזון? 

תוספי מזון אינם מהווים תחליף לתזונה בריאה ומאוזנת. תזונה הכוללת שפע של פירות, ירקות, דגנים מלאים, חלבון ושומנים בריאים, אמורה בדרך כלל לספק את כל חומרי התזונה הדרושים לבריאות טובה. 

מרבית ממדינות אירופה מסכימות, כי מסרים המכוונים לקהל הרחב, צריכים להתמקד בהנחיות תזונה מבוססות מזון. 7 תוספי מזון אינם נכללים בהנחיות אלה, אך ישנם קבוצות אוכלוסייה מסוימות או אנשים אשר עשויים להזדקק לייעוץ בנושא תוספי מזון.

למידע נוסף  על תוספי תזונה כורכום ופרוביוטיקה Altman.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »