מה הוא צמח המנקאי?

צמח מנקאי קפוא

בשנים האחרונות, ככל שהמודעות לבריאות גוברת, ככה מתגלים לפתע צמחים שבעבר היו נראים חסרי משמעות עבור כולם.

האמת היא שגם בעבר, בתרבויות עתיקות השתמשו עם הצמחים האלו כמקור לאוכל מזין, אבל אנשים רגילים לא ייחסו לזה חשיבות.

כאשר חוקרים החלו לחקור את הצמחים השונים, הם נדהמו לגלות את הערכים התזונתיים המדהימים שיש בצמחים האלו, חוץ מוויטמינים שנמצאים בכמות שלא תמצאו בשום מקום אחר.

אחד הצמחים היותר מופלאים הוא צמח המנקאי. מהו הצמח הזה? מהן הסגולות שלו? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

צמח המנקאי:

מכל עולם הצמחים מה שהכי הרבה נאכל על ידי האדם, זה בדרך כלל, קטניות. שעועית, חומוס, בורגול ודומיהן. ואכן, גם במאכלים אלו אפשר למצוא ערכים תזונתיים מעולים. כמות החלבון גבוהה מאוד ומדובר בחלבון עם חומצות אמינו, המשמעות היא שהחלבון מזין את הגוף בצורה טובה יותר. 

גם וויטמינים אפשר למצוא בקטניות הללו. אולם למרות ששיבולת שועל היא המובילה מבין כל השיירה עד כדי כך שהיא נקראת דגן על עם כמות חלבון גדולה וויטמינים בריאים מאוד, עדיין נראה שבעולם הצמחים, הנתונים האלו הם רק משחק. 

קחו למשל את צמח מנקאי קפוא ותסתכלו על הערכים התזונתיים שלו. כמות החלבון היא עד 45% מכלל הצמח ומדובר בחלבון בריא ביותר שהגוף סופג היטב. רק לצורך ההשוואה בכל בשר, דג או קטניות כמות החלבון מגיעה עד שליש ואילו בצמח המנקאי, אם אתם אוכלים 100 גרם, אתם יכולים לקבל כמעט 50 גרם חלבון.

מלבד זאת לצמח יש וויטמין B12 בכמות שאין בשום מאכל וברזל. המרכיבים המיוחדים של המאכל, הופכים אותו לבריאים ביותר עבור אנשים עם סכרת ומומלץ על ידי האיגוד העולמי לסוכרתיים. 

קרו באתר של 'לייב ספירולינה' על מנת לקרוא בהרחבה על הנושא:
https://livespirulina.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »