טיפול בסימפיזיוליזיס – מה זה ואיך עושים את זה

כאבי אגן בהריון

טיפול בסימפיזיוליזיס מתחיל בבדיקות מקיפות לצורך הכרה בעובדה שמדובר במחלה זו ולא בכאב פשוט. הרופא שבודק את האישה ההריונית מבחין כי לא מדובר בכאב רגיל אלא בתופעה חמורה הרבה יותר.

אבחון של סימפיזיוליזיס

אם אישה מתלוננת על כאבים עוצמתיים במהלך ההיריון, יכול להיות שמדובר בכאבים נורמטיביים של הרחבת האגן לקראת הלידה כדי שראשו של הילד יוכל לצאת החוצה. אך יכול גם להיות שמדובר במחלה זו שגורמת לשחיקה של הסחוס, עקב הבעיה שנוצרת במפרקי האגן שמשפיעה על כך באופן דרסטי.

בשלב ההיריון מסייעים לאשה ההריונית על ידי כמה סוגי טיפולים שיפחיתו את עוצמתם של הכאבים ויאפשרו לה עד כמה שאפשר חיים נורמטיביים.

היא יכולה לקחת משככי כאבים כאשר היא מרגישה כאבי אגן בהריון כמו אופטלגין ואקמול שמותרים בזמן ההיריון, לעבור טיפולי  פיזיותרפיה שיקלו עליה, לנוח הרבה ולעבור טיפולים של דיקור סיני. ברוב המקרים לפחות חלק מהאופציות הללו יקלו עליה ולו במעט וכך היא תעבור את כל ההיריון.

יש מקרים חריגים שבהם מדובר בכאבים מאד מאד רציניים וזאת עקב אי יציבות באגן ולכן ממליצים לעיתים על היריון בסיכון ובכניסה לשמירת היריון. 

מצב זה של מפרקי האגן משפיע מאד על הגב התחתון ועל אזור המפשעה ולכן נשים רבות אינן מסוגלות ללכת כבעבר. לכן הן נעזרות במקל הליכה, הליכון ואפילו במקרים חריגים בכיסא גלגלים. 

טיפול במחלה לאחר ההיריון והלידה

לאחר הלידה אם הכאבים נותרים, מבצעים כמה בדיקות כדי לאבחן אם קיים נזק מתמשך שיש לטפל בו בטיפול תת עורי.

קיים מדרג של כמה דרגות כאב ובהתאם לכך הרופא יכול לקבוע את הטיפול הייעודי שמתאים לכל אישה, על פי חומרתה של המחלה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »