חיסונים לכלבים – 5 דברים שחשוב לדעת לפני שמחסנים כלבים

חיסונים לכלבים

אימצתם כלב- סביר להניח שתרצו לחסן אותו. לפני שתיגשו לוטרינר באשדוד, מומלץ לכם לדעת 5 דברים חשובים:

  1. האם אתם מכירים את כל החיסונים לכלבים?

ייתכן ואתם חושבים שכלבים סובלים רק ממחלת הכלבת. אולם, כלבים סובלים גם ממחלות נוספות. לכן, בדרך כלל ניתנים מספר זריקות חיסונים לכלבים. החיסון העיקרי הניתן לכלבים, הוא החיסון המשושה. חיסון זה מגן על הכלבים  מפני 6 המחלות הנפוצות ביותר. חשוב גם לתת לכלב חיסון מפני כלבת. בנוסף, מומלץ לתת לכלב חיסון נגד שעלת המכלאות, וטיפולים נגד תולעים. 

  1. חלק מהחיסונים לכלבים הם שנתיים.

אנו רגילים לכך שהחיסונים הניתנים לתינוקות הם חד פעמיים, ומשפיעים לכל החיים. אצל כלבים, החיסונים העיקריים הניתנים הם שנתיים. בכל שנה, יש לחסן את הכלב מחדש נגד כלבת, ולתת לו את החיסון המשושה. 

  1. מתן החיסון הוא רק חלק מהרפואה המונעת.

אם החלטתם לתת חיסון לכלב, סביר להניח שאתם רוצים לתת לו רפואה מונעת. אז דעו לכם שהחיסון הוא רק מרכיב אחד מהרפואה המונעת של הכלב. חשוב להקפיד על תזונה בריאה, טיול יומי, ניקוי של הכלב מפרעושים, ועוד. 

  1. אתם דואגים לבריאות הכלב שלכם כאשר אתם מחסנים אותו? אתם דואגים לבריאותכם!

אם אתם חושבים שאתם דואגים אך ורק לבריאות של הכלב שלכם כאשר אתם מחסנים אותו- יש לכם טעות! בראש ובראשונה אתם דואגים לבריאות שלכם! כאשר מגיע לגוף של הכלב שלכם חיידק- הוא עלול להגיע במהירות רבה גם אל הגוף שלכם. לכן, למען הבריאות שלכם חשוב לחסן את הכלב מפני מחלות. 

  1. לא להוציא את הכלב לטיול לפני שהוא חוסן.

החיסונים מגנים על הכלב מפני הידבקות במחלות. כל עוד הכלב לא חוסן, הוא עלול להידבק ולחלות, ואף להדביק אתכם. לכן, לא מומלץ לצאת עם הכלב לטיול, לפני שהשלים את תוכנית החיסונים שלו. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »